Spore opóźnienie w budowie posterunku policji na Osowej Górze. Reforma policji idzie z oporami

Czytaj dalej
Fot. Tomasz czachorowski
WM

Spore opóźnienie w budowie posterunku policji na Osowej Górze. Reforma policji idzie z oporami

WM

Firma z Ciechanowa, która przygotowuje dokumentację budowy, przekroczyła terminy. Sprawa trafiła już do ministra spraw wewnętrznych.

O uruchomieniu komisariatu na jednym z większych bydgoskich osiedli mówi się od lat. Mówi... i nic z tego nie wynika. Komisariat zlikwidowano lata temu, teraz działa tam jedynie tzw. rewir dzielnicowych - można się z problemem zgłosić w określonych godzinach. To mieszkańcom nie wystarcza. O budowę normalnego komisariatu od dłuższego czasu występuje Krajowe Forum Samorządowe. Osiągnęło już jakiś sukces - zaczęto przygotowywać dokumentację budowy nowej siedziby policji w tym miejscu. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie... firma z Ciechanowa.

Ma być gotowa

To ona wygrała przetarg na przygotowanie dokumentacji budowy komisariatu Osowa Góra łącznie z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

- Umowa na sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej została podpisana w październiku ub. roku - informuje Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. Firma miała przedstawić dokumentacje i pozwolenie na budowę, zgodnie z umową podpisaną przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy do 27 lutego obecnego roku. - Do dziś wykonawca nie wywiązał się z zadania, jednak inwestycja nie została wstrzymana - podkreśla Rafał Bruski w odpowiedzi na interpelację radnego PiS Jarosława Wenderlicha, który zaczął interesować się sprawą.

Utworzenie stałego posterunku na Osowej Górze jest częścią planu przenoszenia policjantów z różnych komisariatów w mieście. Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
WM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.