Sportowcy dostali, pozostali czekają

Czytaj dalej
Fot. Piotr Pubnaz
Aleksander [email protected]

Sportowcy dostali, pozostali czekają

Aleksander [email protected]

W Kamieniu 135 tys. zł dostali działacze sportowi. Reszta może liczyć na 7 tys. zł.

W Kamieniu rozstrzygnięto już konkursy na dotacje z dziedziny sportu. Ogłoszono też konkursy na realizację kilku innych zadań.

Na działalność sportową Kamionka Kamień otrzymała na 2016 rok 102 tys. zł. Natomiast na rozwój sportu wiejskiego w gminie Kamień dotację otrzymało Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Kamieniu. Za 33 tys. zł ma być przeprowadzony cykl imprez.

Ogłoszono też konkursy na realizację zadań publicznych z pięciu innych tematów - krajoznawstwa oraz wypoczynku dzieci i młodzieży, działalności na rzecz: integracji społecznej, seniorów, osób niepełnosprawnych oraz upowszechniania kultury i tradycji lokalnych.

Jednak w porównaniu ze sportem przyznane kwoty są mizerne. Łączna przyznana wysokość środków na te zadania to 7 tys. zł. I tak na krajoznawstwo oraz wypoczynek dzieci i młodzieży przeznaczono 2 tys. zł. Za tę kwotę stowarzyszenia i inne podmioty mogą prowadzić zajęcia edukacyjne i wychowawcze, działać na rzecz ekologii oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego i zwierząt, czy publikować materiały o walorach turystycznych gminy Kamień.

Na działalność na rzecz integracji społecznej jest kwota 1,5 tys. zł i to musi starczyć na integrację międzypokoleniową, współorganizowanie imprez okolicznościowych oraz działanie na rzecz rekreacji i aktywnego wypoczynku.

Na 2 tys. zł mogą liczyć działający na rzecz seniorów, m.in. na zorganizowanie przeróżnych imprez dla osób w wieku emerytalnym.

Tylko 500 zł znalazło się na działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Natomiast na upowszechnianie kultury i tradycji lokalnych i związane z tym projekty, imprezy czy publikacje jest 1 tys. zł.

Każda organizacja - oferent, musi zapewnić minimum 10 proc. wkładu własnego w dane zadanie. Oceny dokona specjalna komisja. Chętni muszą złożyć oferty w sekretariacie urzędu w Kamieniu do 7 marca. Zadania mogą być realizowane od 30 kwietnia do końca listopada.

Aleksander [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.