Spotkanie autorskie to sposób na rozwój czytelnictwa

Czytaj dalej
Fot. PWYS
(PWYS)

Spotkanie autorskie to sposób na rozwój czytelnictwa

(PWYS)

W Szkole Podstawowej w Klonowie uczniowie spotkali się z pisarzem, poetą, muzykiem, kompozytorem - Sławomirem Młynarczykiem.

Sławomir Młynarczyk jest współczesnym pisarzem zajmującym się pisaniem wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży oraz utworów dla dorosłych. Autor wydał m. in. książkę „Berber”. Zdobyła ona wyróżnienie w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Zysk i S-ka. Prócz tekstów literackich pisze też teksty piosenek. Będąc studentem tworzył teksty piosenek i komponował muzykę dla swojego ówczesnego zespołu metalowego „Paraphrenia”, w którym był wokalistą i grał na gitarze - mówi Anna Błaszkiewicz, nauczycielka prowadząca bibliotekę szkolną.

Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania piosenki „Linoskoczek”, do której słowa napisał Sławomir Młynarczyk. Następnie zgromadzeni obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżyła artystyczny życiorys gościa. W dalszej części uczniowie szkoły zaprezentowali kilka wierszy autora. - opowiada Anna Błaszkiewicz, organizatorka spotkania, nauczycielka prowadząca bibliotekę.

Pisarz zapoznał zgromadzonych z historią swej twórczości. Opowiedział, że przygodę z pisaniem rozpoczął, gdy nauczył się pisać, czyli w wieku ośmiu lat. Pierwsze wierszyki tworzył dla mamy. Inspiracją był dla niego otaczający go świat.

Gość opowiedział jak powstają jego dzieła, ile czasu zajmuje napisanie jednego wiersza, tekstu piosenki, a ile napisanie powieści.

- Do tej pory wydał dwie powieści i pięć tomików wierszy, wiele swych dzieł publikuje na portalach internetowych. Obecnie pracuje nad kolejną powieścią. Jednym z miejsc rozgrywającej się akcji będzie Działyń i miejscowy kościół - dodaje nauczycielka organizująca spotkanie.

(PWYS)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.