Spóźniony pościg Red Devils Chojnice

Czytaj dalej
Piotr [email protected]

Lider - Gatta Active wygrał u siebie z Red Devils, ale gospodarze długo nie mogli pokonać dobrze spisującego się w bramce Kartuszyńskiego.

Chojniczanie od początku czujnie grali w defensywie, nie pozwalając gospodarzom na rozwinięcie skrzydeł. Miejscowi co prawda posiadali optyczną przewagę, ale na parkiecie dużo było gry szarpanej, a nawet chaosu. Wraz z upływem czasu ataki gospodarzy były coraz groźniejsze. Najwięcej kłopotów „Czerwone Diabły“ miały z powstrzymaniem Krawczyka, który raz za razem szturmował bramkę przyjezdnych, ale znakomicie radził sobie Michał Kartuszyński, broniąc pewnie i szczęśliwie.

W 15. min. drugą żółtą kartkę ujrzał Kriezel i RD przez 2 minuty grało w osłabieniu. Chojniczanie przetrwali ciężki okres, ale w 19. min. pozostawili niekrytego na 6. metrze Szypczyńskiego, który bez problemu umieścił piłkę w siatce. Goście znakomitą okazję na doprowadzenie do remisu mieli na sekundę przed końcem pierwszej połowy, ale Bondar z przedłużonego rzutu karnego trafił w słupek.

Losy spotkania zostały rozstrzygnięte tuż po przerwie, kiedy to miejscowi szybko zdobyli dwa kolejne gole. Gdy w 30. min. Szypczyński podwyższył na 4:0, praktycznie było już po meczu. Chojniczanie ambitnie walczyli jednak do końcowej syreny i Bondar dwoma golami obronił honor chojniczan.

GATTA ACTIVE ZDUŃSKA WOLA - RED DEVILS CHOJNICE 4:2 (1:0)

Bramki: Szypczyński (19, 30), Milewski (21), Krawczyk (22) - Bondar 2 (34, 39).
RED DEVILS: Kartuszyński - Sobański, Przem. Laskowski, Ivanov, Holy, Pat. Laskowski, Kolesnik, Bondar, Kriezel, Wojciechowski, Modrusan, Ribeiro.
Inne wyniki 15. kolejki: Nbit - AZS UŚ 1:1, Pogoń - Gwiazda 6:3, Clearex - GAF Omega 0:0, Chrobry Głogów - FCT 4:3, Rekord - Red Dragons 3:1.