Sprawa radnego Tomasza Janczyły w białostockiej prokuraturze

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Mikulicz

Sprawa radnego Tomasza Janczyły w białostockiej prokuraturze

Tomasz Mikulicz

Prokuratura zajmuje się radnym PO Tomaszem Janczyłą. Zarzuca mu, że posługuje się dokumentem poświadczającym nieprawdę. W ostatnich latach zamieszania wokół Janczyły było jednak więcej.

Tomasz Janczyło jest prezesem Obywatelskiego Związku Zawodowego Pracowników Oświaty. Sekretarzem w tym związku jest Beata Falkowska, a wiceprezesem Agnieszka Krokos. Ta ostatnia, kiedy była dyrektorką szkoły podstawowej w Downarach zatrudniła na umowę zlecenie Tomasza Janczyłę. Placówka prowadzona jest przez Fundację Polska Edukacja, w której w radzie fundatorów zasiadają Janczyło i Falkowska.

To w tej szkole Janczyło dostał awans na nauczyciela kontraktowego. Kuratorium oświaty twierdzi, że było to niezgodne z prawem. Bo aby być nauczycielem kontraktowym trzeba mieć umowę o pracę, a nie umowę zlecenie.

Na polecenie prokuratury sprawą zajmuje się policja, bo Janczyło jako nauczyciel kontraktowy został we wrześniu zeszłego roku zatrudniony w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Białymstoku. Prokuratura zarzuca Janczyle, że doprowadził placówkę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Nauczyciel kontraktowy zarabia bowiem więcej niż ktoś, kto nie ma takiego stopnia.

W dalszej cześći artykułu:

 • Poznasz kulisy sprawy
 • Dowiesz się jaki związek ze sprawą mają "martwe dusze" w OZZ PO

 

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.