Stachursky i Ewa Szlachcic zaśpiewają w sylwestra w Białymstoku

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak

Stachursky i Ewa Szlachcic zaśpiewają w sylwestra w Białymstoku

Magistrat zaprasza mieszkańców do wspólnej zabawy na Rynku Kościuszki

„Typ niepokorny”, „Zostańmy razem” czy „Z każdym Twym oddechem” - takimi piosenkami Białystok pożegna 2016 i przywita 2017 rok. Tuż przed północą, o godzinie 23, zaśpiewa je Stachursky.

- Wokalista odnosił największe sukcesy w latach 90., ale do dzisiaj ma swoich wielbicieli - mówi Grażyna Dworakowska, dyrektorka Białostockiego Ośrodka Kultury. - Stachursky tworzy muzykę z pogranicza pop i dance, a sylwester to głównie zabawa, dlatego myślę, że artysta świetnie się sprawdzi w tym dniu.

Przed główną gwiazdą wieczoru wystąpi białostocka wokalistka Ewa Szlachcic. To ona rozpocznie wspólną zabawę o godz. 22. Ewa Szlachcic podbiła serca fanów płytą „Wracam”. Dużą popularność dał jej telewizyjny program „The voice of Poland”.

Ale to niejedyna gwiazda, związana z Białymstokiem, która umili mieszkańcom ten szczególny wieczór. Taneczną muzykę na sylwestra dobierze DJ Carton. To hobbysta znany lokalnej publiczności.

O północy, zgodnie z tradycją, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski złoży zgromadzonym na Rynku mieszkańcom życzenia noworoczne.

- Już dziś zapraszam wszystkich białostoczan na ten wyjątkowy wieczór. Przywitajmy razem Nowy Rok, bo to wyjątkowe chwile, kiedy możemy zapomnieć o codziennych trudach złożyć sobie życzenia i bawić się wspólnie - mówił wczoraj Tadeusz Truskolaski.

Jak co roku zaplanowano także powitanie nowego roku pokazem sztucznych ogni. Festiwal fajerwerków odbędzie się punktualnie o północy na Placu Uniwersyteckim. To ostatnia atrakcja, jaką magistrat przygotował na tę noc dla mieszkańców. Ale wspólna zabawa potrwa do godz. 1.30.

Sylwester miejski jest jedną z większych imprez publicznych, dlatego białostoczanie powinni pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku i umiaru. Zorganizowanie zabawy będzie kosztowało miasto ok. 250 tys. zł.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.