Wioletta Mordasiewicz

Stare, niektóre jeszcze przedwojenne kamienice, odzyskają dawny blask

Kamienice przy ulicy Konopnickiej 2 i 3 w ramach dotacji doczekają się wkrótce rewitalizacji. Takich starych budynków jest w mieście jeszcze sporo. Będą Kamienice przy ulicy Konopnickiej 2 i 3 w ramach dotacji doczekają się wkrótce rewitalizacji. Takich starych budynków jest w mieście jeszcze sporo. Będą sukcesywnie odnawiane
Wioletta Mordasiewicz

Termomodernizacja ośmiu starych kamienic ma się zakończyć w ciągu najbliższych trzech lat. Miasto dostało zastrzyk gotówki, dzięki czemu inwestycje związane z rewitalizacją nabiorą tempa.

Kamienice przy ulicach Konopnickiej 2,3, 8 i 10, Bogusława IV 22, Czarnieckiego 19, Wojska Polskiego 78 a oraz przy pl. św. Ducha 29 doczekają się kompleksowej modernizacji. Miasto otrzymało na to 3,5 mln zł dofinansowania. Dotacja pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Zrobimy kompleksową termomodernizację tych kamienic - zapowiada Rafał Zając, prezydent Stargardu. - Gdyby nie zintegrowane inwestycje terytorialne, to na pewno by się to nie udało. Podejdziemy do remontów 8 budynków i przebudujemy je w krótkim czasie. Zmienią się w nich warunki energetyczne, bo wszystkie mieszkania przestaną korzystać z pieców i zostaną podłączone do ciepłowni. Poprawi się komfort życia mieszkańców, bo przeobrażą się niemal wszystkie przestrzenie w tych budynkach. Inwestycja będzie też miała przełożenie na estetykę miasta.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.