Wioletta Mordasiewicz

Stargardzie Centrum Nauki na pewno powstanie. Miasto dostanie 4 mln zł dofinansowania

Najpierw kamienica przy ulicy Chrobrego musi zostać rozebrana i odtworzona. Partnerem miasta w tworzeniu centrum nauki jest m.in. Stargardzkie Towarzystwo Najpierw kamienica przy ulicy Chrobrego musi zostać rozebrana i odtworzona. Partnerem miasta w tworzeniu centrum nauki jest m.in. Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego
Wioletta Mordasiewicz

W przyszłym roku rozpoczną się prace związane z tworzeniem Stargardzkiego Centrum Nauki. To przedsięwzięcie za blisko 8 mln zł.

Stargardzkie Centrum Nauki ma powstać w kamienicy przy ul. Chrobrego 21. Będzie to jedno z kilku centrów nauki, jakie mają działać w Zachodniopomorskiem.

Będą to miejsca, w których głównie dla dzieci i młodzieży zostanie stworzona możliwość poszerzania wiedzy naukowej poprzez zabawę, wystawy, doświadczenia naukowe i inne ciekawe, innowacyjne inicjatywy. Centra nauki zostaną też uruchomione w Świdwinie, Wałczu i Szczecinie. Częściowo takie centrum już działa w Szczecinku.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wioletta Mordasiewicz

Wioletta Mordasiewicz, dziennikarz. W Głosie Szczecińskim pracuję od 2004 roku. Zajmuję się bieżącymi sprawami Stargardu i powiatu stargardzkiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.