Wioletta Mordasiewicz

Stargardzki Budżet Obywatelski. Zobacz, jakie wygrały projekty

Robert Sabadini, z fundacji Z Nami Bezpieczniej, skutecznie reklamował swój program, pod hasłem „Stargard w rytmie Twojego serca”, w szkołach oraz na Fot. ZS 5 Stargard Robert Sabadini, z fundacji Z Nami Bezpieczniej, skutecznie reklamował swój program, pod hasłem „Stargard w rytmie Twojego serca”, w szkołach oraz na wielu imprezach w mieście
Wioletta Mordasiewicz

Na 54 projekty obywatelskie zrealizowanych będzie 14 propozycji.

Podczas Festynu na Ulicy Magicznej ogłoszono wyniki głosowania na projekty obywatelskie, które będą realizowane w 2018 roku. Z 54 projektów, które stargardzianie zgłosili, wygrało 14 propozycji, w tym aż w trzech obszarach głosowania pomysł montażu defibrylatorów w miejscach publicznych. Będą one na osiedlach: Zachód, Letnie, Chopina oraz w śródmieściu.

Prawie tysiąc głosów

Łącznie na projekty obywatelskie oddano 9743 głosy. Nieprawidłowo zagłosowało 526 osób. Przez internet oddano 661 głosów czyli o 50 więcej, niż przed rokiem.

- Najwięcej kart spłynęło w ostatnich dniach głosowania, co stało się już tradycją tej akcji - mówi Zdzisław Rygiel, koordynator zespołu ds. budżetu obywatelskiego. - Inwestycje wybrane przez mieszkańców powinny być wykonane w roku 2018.

Tzw. złoty głos, czyli głos na projekty ogólnomiejskie, oddały 7373 osoby.

Zwycięskie projekty

W obszarze nr 1, obejmującym os. Zachód i Letnie, wygrały, zagospodarowanie placu sportowo-rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 7 i montaż defibrylatorów AED w przestrzeni publicznej. Będą one instalowane również na os. Chopina, w obszarze nr 2. Tu realizacji doczekają się też, „Psie pole”, czyli wybieg dla psów przy ul. Skandynawskiej i kriokomora. Ma ona stanąć przy hali sportowej OSiR.

Na defibrylatory postawili także mieszkańcy śródmieścia. Dzięki ich głosom przy SP 1 powstaną również, siłownia oraz ścieżka zdrowia. W obszarze nr 4, Stare Miasto, wygrały trzy projekty: miejsca odpoczynku i zabawy w parku Panorama, zielone utwardzenie terenu i ławka multumedialna przy rzeźbie kolejarza na Rynku Staromiejskim odsłoniętej 12 maja br.

Osiedle Pyrzyckie, obszar nr 5, zyska miejsca parkingowe, chodniki, a także wysepki zwalniające, które powstaną na ulicy Powstańców Warszawy.

- A na odcinku od ul. Powstańców Warszawy wzdłuż ul. 5 Marca aż do ul. Pileckiego będzie nowy chodnik - informują członkowie zespołu do spraw budżetu obywatelskiego.

W ostatnim obszarze, czyli nr 6, który obejmuje dzielnicę Kluczewo oraz osiedle Lotnisko, realizacji doczekają się dwie propozycje, zagospodarowania parku Podworskiego w Kluczewie, gdzie w tym roku budowany będzie plac zabaw, a w przyszłym wzbogaci się on o miejsca do rekreacji, ławki i oświetlenie. Zaś przy SP 8 zostanie zbudowana siłownia zewnętrzna.

Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.