Starosielce w Białymstoku. Hala fabryczna i magazyn tranzytowy i kapliczka czyli kawał historii osiedla

Czytaj dalej
Fot. Jacek Łukaszewicz
Tomasz Mikulicz

Starosielce w Białymstoku. Hala fabryczna i magazyn tranzytowy i kapliczka czyli kawał historii osiedla

Tomasz Mikulicz

Wojewódzki konserwator wpisał do rejestru zabytków dwa ciekawe obiekty. Pochodzą z XIX wieku i mają związek z budową Kolei Warszawsko-Petersburskiej.

Niedaleko siedziby Instytutu Pamięci Narodowej przy ul. Warsztatowej 1, pośród torów, stoi zapomniany budynek. Nie ma ani dachu, ani drzwi, ale nawet w takim stanie prezentuje się bardzo interesująco. To carski zapomniany magazyn, o którym pisaliśmy w marcu 2016 roku. Zgłosił się do nas wtedy Jacek Łukaszewicz.

- Akurat robiłem zdjęcia pozostałości po byłych Kolejowych Zakładach Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Dźwigowych. Za halami kolejowymi natknąłem się na ten budynek. Zaraz przypomniałem sobie, że opowiadał mi o nim ojciec - mówił.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.