Stoją już pierwsze domy zbudowane w ramach programu miasta

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Anna Stasiewicz

Stoją już pierwsze domy zbudowane w ramach programu miasta

Anna Stasiewicz

Chcesz zbudować dom, ale nie wiesz, czy zrobić to w Bydgoszczy czy poza jej granicami? Ratusz przygotowuje kolejne działki do zbycia.

Kolejne 6 działek w ramach programu „Zbuduj swój dom w Bydgoszczy” miasto próbuje zbyć na zasadach użytkowania wieczystego po raz drugi w przetargu. Pierwszy odbył się w październiku ubiegłego roku, ale wtedy nieruchomości nie znalazły chętnych. Czy tym razem będzie inaczej, dowiemy się 19 stycznia.

Najmniejsza działka ma pow. 1125 m kw, największa 1682 m kw. Cena wywoławcza to odpowiednio: ok. 219 i 306 tys. złotych.

Program „Zbuduj swój dom w Bydgoszczy” funkcjonuje od jesieni 2013 roku. Chodzi o przekonanie bydgoszczan do budowania domów w granicach miasta. Zachętą mają być zasady zgodnie z którymi, do realizacji inwestycji można przystąpić już po wpłacie 25 procent wartości gruntu.

Do tej pory zbyto tą drogą 27 działek. Najwięcej, bo aż 11 z nich znajduje się przy ul. Opławiec-Meysnera, 4 przy ul. Bartoszcze, reszta to pojedyncze nieruchomości na różnych bydgoskich osiedlach. W ponad połowie przypadków wydano pozwolenia na budowę, dwa domy już są gotowe.

W latach 2016-2017 miasto zamierza zbyć na zasadach użytkowania wieczystego 13 działek przy ul. Wiśniowej o o pow. od 1174 m kw² do 2107 m²kw.; 5 działek przy ul. Hoffmanna-Smukalska o pow. od 986 m kw² do 1050 m kw; 14 działek przy ul. Bartoszcze-Wąwelska-Obrońców Tobruku o pow. od 697 m kw do 1196 m kw; 11 działek przy ul. Zamczysko o pow. od 1827 m kw² do 2308 m kw; 13 działek przy ul. Biedaszkowo o pow. od 1157 m kw² do 1408 m kw.

W ramach ratuszowego programu do zbycia przygotowywane są też pojedyncze działki przy ul. Bażanciej i Ibisowej na Osowej Górze oraz przy ul. Ordynackiej, Bora Komorowskiego i ul. Wyzwolenia w Fordonie.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.