Stop rozbudowie wysypiska! Bo smród zatruje nam życie

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Julita Januszkiewicz

Stop rozbudowie wysypiska! Bo smród zatruje nam życie

Julita Januszkiewicz

Ponad 3,6 tys. mieszkańców Hryniewicz i okolic zaprotestowało przeciwko rozbudowie wysypiska. Wczoraj złożyli podpisy w urzędzie marszałkowskim.

Tu się nie da spokojnie żyć. To wysypisko zagraża naszemu życiu i zdrowiu - denerwuje się adwokat Juliusz Kołodko z podbiałostockich Olmont. Protestuje przeciwko planom białostockiej spółki Lech. Kilka tygodnie temu mieszkańcy dowiedzieli się, że firma zamierza w Hryniewiczach gromadzić jeszcze więcej odpadów oraz przedłużyć żywot wysypiska do 2035 roku. Zaczęli działać. Na Facebooku założyli profil „STOP rozbudowie wysypiska w Hryniewiczach”. A w ciągu trzech tygodni zebrali 3600 protestów. Podpisali się mieszkańcy nie tylko Hryniewicz, ale też z Olmont, Ignatek, Kleosina, Lewickich i zachodniej części Białegostoku.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Wojciech W

A co ze spalarnią? Przecież jeszcze niedawno sami pisaliście, że żadne śmieci do Hryniewicz nie będą już wywożone. Skąd teraz nagle znajdują się śmieci na hałdzie w Hryniewiczach? Co się zmieniło od Waszego artykułu z 2015 roku.

https://poranny.pl/hryniewicze-wysypisko-bedzie-mniej-uciazliwe-dla-mieszkancow/ar/6546613?fbclid=IwAR3st-XR8HorV0M7TWTvPS8EhN7jLzBH2nokyHpj7zl-bRrZSEbrP3St6GI

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.