Stop rozbudowie wysypiska! Bo smród zatruje nam życie

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Julita Januszkiewicz

Stop rozbudowie wysypiska! Bo smród zatruje nam życie

Julita Januszkiewicz

Ponad 3,6 tys. mieszkańców Hryniewicz i okolic zaprotestowało przeciwko rozbudowie wysypiska. Wczoraj złożyli podpisy w urzędzie marszałkowskim.

Tu się nie da spokojnie żyć. To wysypisko zagraża naszemu życiu i zdrowiu - denerwuje się adwokat Juliusz Kołodko z podbiałostockich Olmont. Protestuje przeciwko planom białostockiej spółki Lech. Kilka tygodnie temu mieszkańcy dowiedzieli się, że firma zamierza w Hryniewiczach gromadzić jeszcze więcej odpadów oraz przedłużyć żywot wysypiska do 2035 roku. Zaczęli działać. Na Facebooku założyli profil „STOP rozbudowie wysypiska w Hryniewiczach”. A w ciągu trzech tygodni zebrali 3600 protestów. Podpisali się mieszkańcy nie tylko Hryniewicz, ale też z Olmont, Ignatek, Kleosina, Lewickich i zachodniej części Białegostoku.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.