Strata miasta

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Maleta

Strata miasta

Tomasz Maleta

Tysiąc miejsc pracy ma być w nowej fabryce, którą do końca przyszłego roku wybuduje przed Zabłudowem białostocki SaMASZ.

Firma od lat dobrze znana na rynku maszyn rolniczych i komunalnych wkrótce wyprowadzi się z Białegostoku.

Exodusy do ościennych gmin nie są niczym nadzwyczajnym.

Biruna po sprzedaży terenów zajmowanych dziś przez Galerię Alfa wybrała Wasilków. Ale już Bison po zbyciu terenów po Uchwytach przy Łąkowej znalazł sobie nową siedzibę w białostockiej podstrefie Specjalnej Suwalskiej Strefy Ekonomicznej. Teren przygotowany przez miasto za miliony złotych miał być magnesem przyciągającym inwestorów. Jednak SaMASZ wolał (i pewnie miał ważne powody) wyprowadzić się do podstrefy zabłudowskiej.

Niby niedaleko, ale dla Białegostoku to wizerunkowa strata nie do nadrobienia. Przecież radni z prezydentem spierają się o ściąganie inwestorów, a tymczasem utracili jednego z najważniejszych w mieście. Nota bene - rdzenie białostockiego.

Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.