Krzysztof Bednarek

Strażacy z powiatu drawskiego pokazali, co potrafią

Ewakuacja poszkodowanych, jeden z elementów ćwiczeń Fot. Krzysztof Bednarek Ewakuacja poszkodowanych, jeden z elementów ćwiczeń
Krzysztof Bednarek

Ćwiczenia. Gasili pożar, udzielali pomocy poszkodowanym.

Strażacy z powiatu drawskiego doskonalili swoje umiejętności podczas ćwiczeń taktyczno - bojowych na pasie ćwiczeń taktycznych Jednostki Wojskowej w Budowie.

Ćwiczenia rozpoczęły się od pozorowanego zderzeniem dwóch pojazdów gąsienicowych biorących udział w ćwiczeniach poligonowych. W wyniku kolizji doszło do pożaru obu pojazdów, a we wnętrzu bojowych wozów piechoty uwięzionych zostało kilku żołnierzy, którzy z uwagi na doznane obrażenia oraz rozwój pożaru nie byli w stanie opuścić pojazdów o własnych siłach.

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy ratownicy podjęli działania gaśnicze, a po opanowaniu pożaru pojazdów wojskowych przystąpili do ewakuacji poszkodowanych żołnierzy. Następnie zajęli się wspomaganiem wojskowych służb medycznych w udzielaniu kwalifikowanej pomocy medycznej.

Kolejnym etapem organizowanych ćwiczeń było gaszenie pożaru powstałego na terenie poligonowym oraz obszarze leśnym, do którego doszło w wyniku strzelań artyleryjskich.

W ćwiczeniach udział wzięli strażacy, żołnierze, służby medyczne, przedstawiciele nadleśnictwa.

Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.