Strażacy ze Żnina znów w akcji

Czytaj dalej
Fot. Iwona Woźniak
Iwona Góralczyk

Strażacy ze Żnina znów w akcji

Iwona Góralczyk

Strażacy zawodowi ze Żnina oraz druhowie OSP mieli w ostatnich dniach pełne ręce roboty.

Jeden z zastępów spotkaliśmy w okolicy dworca PKS w Żninie i przy stawie sąsiadującym z Urzędem Miejskim, Starostwem Powiatowym i ZUS-em. - Od godziny 1.30 non stop pompujemy wodę. Zalało dwa mieszkania i piwnice na ulicy 700-lecia - usłyszeliśmy. - W tym samym czasie inni są w Jaroszewie. Też pompują wodę.

Na miejsce przyjechali Jarosław Umiński - zastępca komendanta KP PSP w Żninie i Mirosław Wrzesiński, zastępca dowódcy JRG. - Po ostatniej ulewie i wichurze wyjeżdżaliśmy 50 razy z powodu powalonych drzew, konarów, podtopionych piwnic - usłyszeliśmy.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.