Strefa Imprez w Lubuskiem! Gdzie się zabawić?

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
red.

Strefa Imprez w Lubuskiem! Gdzie się zabawić?

red.

Imprezowy weekend w Lubuskiem. Sprawdźcie, co się dzieje w naszym regionie.

Zielona Góra. Black Friday wraca! DJ Danek rozkręci imprezę w klimatach czarnej muzyki lat 90.
DJ Danek znów w Piwnicy Kawon! Zielonogórzanin, który przygodę z gramofonami rozpoczął w 2006 r., a ma w dorobku kilkaset koncertów i imprez, słynie z mieszkanki starannie wyselekcjonowanych utworów w klimatach m.in. hip-hopu, dancehallu, funku, mashupu, r’n’b, dubstep, elektro dance/pop, reggae, caribbean.
Piwnica Artystyczna Kawon, ul. Zamkowa, piątek, 29 stycznia o 20.00, bilety: 15 zł.

Zielona Góra. Trzy osobistości zielonogórskiego clubbingu - znów zagrają razem. Po dziesięciu latach!
Bawiliście się przed laty na parkietach Lemoniady, Abstrakcji, Harlemu czy Hali Ludowej? Oto imprezę „Audio Cocktail” rozkręcą panowie odpowiedzialni za klimat tamtych party. Po raz pierwszy po 10 latach spotkają się: DJ Damuz (Damian Muniak) - pasjonat house, którym „zarażał” publiczność w najlepszych klubach w Polsce; DJ Grek - miłośnik elektronicznej muzyki tanecznej (m.in. funku, break beatu, electro - jazzu, deep housu); Acors - czarodziej gramofonów, na które wrzucał winyle z brzmieniami house.
Klub Obiekt, ul. Kazimierza Wielkiego, piątek, 29 stycznia o 21.00, 5/10 zł.

Zielona Góra. Ga-Ga-Zielone Żabki i Leniwiec w 4 Różach
Dziś kolejny koncert z cyklu Maximum Punkrocka - jednej z flagowych imprez klubu 4 Róże dla Lucienne. „Olewaj system”, „Kultura” i inne kultowe kawałki zagra punkrockowa kapela Ga-Ga-Zielone Żabki. Mikrofon tu dzierży Smalec - odpowiedzialny za scenę w Pokojowej Wiosce Kryszny na Przystankach Woodstock. - Koncerty kapeli Ga-Ga-Zielone Żabki są zawsze energetyczne - widzimy ich w dobrej formie, zarówno w małych klubach, jak i na dużych scenach - zachęcają organizatorzy.
Zagra też formacja Leniwiec, znana z m.in. kawałków „Droga”, „PiekłoNiebo”.
Klub 4 Róże dla Lucienne, piątek, 29 stycznia o 19.00, bilety: 30 zł.

Zielona Góra. Industrialne pasaże Sylwii w Obiekcie
Ta noc należy do brzmień generowanych przez Sylwię (zaczynała w duecie Sentel) - DJ-kę i producentkę osiadłą w Berlinie, która lubi wzbogacać swoje techno o surowe, mroczne i industrialne pasaże, ale swoje klimaty wyczarują też Patryk Niedziela i Neogenn.
Klub Obiekt, ul. Kazimierza Wielkiego, sobota, 30 stycznia o 21.00.

Zabór. Centrum Winiarstwa - karnawałowo!
Wszyscy spragnieni karnawałowej atmosfery powinni w sobotę stawić się w Lubuskim Centrum Winiarstwa. W bogatym programie Jarmarku Karnawałowego m.in. warsztaty robienia masek karnawałowych i pączków - idealnych na zbliżający się tłusty czwartek i ostatkowe zabawy. Do kupienia będą pyszne zdrowe kulinarne produkty regionalne, takie jak sery, miody, wędliny, ryby. Będzie można również kupić wyroby następujących lubuskich winnic: Miłosz, Julia, Ingrid, Kinga oraz Hikki.
Lubuskie Centrum Winiarstwa, sobota, 30 stycznia w godz. 10.00 - 15.00, wstęp wolny.

Zielona Góra/Świebodzin. Pitbull znów ostro kąsa na ekranie
Bogusław Linda gra gangstera „Babcię” w filmie „Pitbull. Nowe porządki”, którym Patryk Vega wraca do hitu sprzed 10 lat. „Gebels” (Andrzej Grabowski) też tu występuje, ale akcję napędza młody gniewny policjant „Majami” (Piotr Stramowski).
Cinema City w Zielonej Górze.
Świebodziński Dom Kultury, piątek - niedziela, 20.00.

Zielona Góra. Karnawał w Zieleni po raz siódmy
W koncercie festiwalu Fundacji Ars Activa „Karnawał z przebojami Jana Kiepury”, Dariusz Pietrzykowski, Mariusz Monczak, Piotr Niewiedział wykonają piosenki neapolitańskie, arie.
Palmiarnia, niedziela, 31 stycznia o 18.00, bilety: 25/20 zł.

Nowa Sól. Gawęda historyka o polskiej szabli
Dziś (29 stycznia) w muzeum miejskim Włodzimierz Kwaśniewicz zaprezentuje swoją najnowszą książkę pt. ,,Szable z polskiej przeszłości”. Będzie to gawęda o polskich drogach do niepodległości. W. Kwaśniewicz jest znanym i cenionym w Polsce historykiem bronioznawcą i muzealnikiem. Przez wiele lat kierował Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie. W najnowszej publikacji prezentuje historię szabli od króla Stefana Batorego do majora Henryka Sucharskiego, obrońcy Westerplatte.
Muzeum miejskie, piątek, 29 stycznia o 17.00, wstęp wolny.

Otyń. Teatr Złota Kaczka pokaże "Gąsienicę"
Organizatorzy tegorocznych ferii zimowych w Gminnym Centrum Kultury w Otyniu zapraszają wszystkie dzieci na przedstawienie kukiełkowe pt. ,,Gąsienica” w wykonaniu teatru Złota Kaczka. Spektakl ten będzie połączony z warsztatami teatralnymi.
Gminne Centrum Kultury, piątek, 29 stycznia o 11.00, wstęp wolny.

Nowa Sól. Noworoczna gala operetkowa
W sobotę w Nowosolskim Domu Kultury odbędzie się noworoczna gala operetkowa. Wystąpią artyści z Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej.
Nowosolski Dom Kultury, sobota, 30 stycznia o 18.00, bilety: 17 zł.

Żary. Wieczór z bluesem, rockiem i funky
W sobotę polecamy koncert zespołu Instant Blues. Odbędzie się on w Lunie. Pochodzący z Zielonej Góry muzycy zaczarują nas swoim połączeniem bluesa, rocka i funky. Tego wieczoru wystąpią też żarska formacja Cryflyers i rockowy zespół ŻDK Vapers.
Luna, sobota, 30 stycznia o 18.00, bilety: 15 i 10 zł. 7 zł z Kartą Rodziny.

Nowa Sól. Karnawałowy i bajeczny bal
Na zakończenie ferii zapraszamy najmłodszych do Biblusia (ul. Bankowa 3) na Bajeczny Bal Karnawałowy.
Bibluś, sobota, 30 stycznia o 12.00, wstęp wolny.

Nowa Sól. Dwa spektakle pokaże teatr Avis
W niedzielę w Nowosolskim Domu Kultury teatr Avis działający przy Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Soli wystawi dwa spektakle. O 16.30 ,,Sztukmistrza”, a o 18.00 ,,Leg(k)”.
Nowosolski Dom Kultury, niedziela, 31 stycznia o 16.30 i 18.00, bilety na oba spektakle 10 zł.

Sława. Pierwsza Sławska Kąpiel Morsów
W niedzielę o godz. 15.00 rozpocznie się pierwsza Sławska Kąpiel Morsów. Wydarzenie to połączone będzie z akcją charytatywną na zakup protez dla Wiktorii.
Jezioro Sławskie, niedziela, 31 stycznia o 15.00. Pół godziny wcześniej rozgrzewka.

Żary. Kino Pionier zaprasza na dwa filmy...
30 i 31 stycznia (14.00, 16.00, 18.00) „Alvin i Wiewiórki. Wielka Wyprawa”.
Do 1 lutego (20.00) ,,Pitbull. Nowe Porządki”.

Nowa Sól. Dyskusyjny klub książki dla dzieci
Bibluś zaprasza dzieci w wieku 7-8 lat na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Odbędzie się ono w formie warsztatów.
Bibluś, czwartek 4 lutego,16.30, wstęp wollny.

Głogów. Czarny humor przez judasza w drzwiach
Do czego służy mały otwór w drzwiach i co ma wspólnego z intrygą? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy wybierając się na spektakl „Wszystko przez judasza”. Ta niezwykle popularna komedia kryminalna w gwiazdorskiej obsadzie zostanie pokazana na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury .
Miejski Ośrodek Kultury, sobota, 6 lutego, 18.00, bilety 70, 80 zł.

Nowa Sól. Lutowe kawiarenki językowe
Kawiarenka rosyjska zaprasza we wtorek 2 lutego. Rozmowę poprowadzi Halina Pawłowska. Następna niemiecka odbędzie się środę 3 lutego (Karl Heinecke), angielska w czwartek 4 lutego (Monika Jedyń¬ska) i hiszpańska w piątek 5 lutego (Karolina Mackiewicz). Początek wszystkich o 17.00.
Czytelnia regionalna, od wtorku do piątku, 17.00, wstęp wolny.

Kożuchów. Stanisław Tym na Walentynki
W Dzień Zakochanych Kożuchów odwiedzi Stanisław Tym z kabaretem Rewers. Swój program zaprezentują w Zamku.
Zamek, niedziela 14 lutego, 16.00, bilety: 25 zł.

Lubsko. Kabareciarze pokażą ,,Aktorem w płot”
Na deskach Lubskiego Domu Kultury swoje siły połączą Kabaret Hrabi z Kabaretem Jurki. Pokażą oni program pt. „Aktorem w płot”.
Lubski Dom Kultury, piątek, 19 lutego, 20.00, bilety: 65 zł.

Głogów. Wieczór ze Starym Dobrym Małżeństwem
Wielbiciele grupy Stare Dobre Małżeństwo mogą już rezerwować wieczór, podczas którego będą się delektować dobrą muzyka i tekstami. Zespół zaśpiewa kultowe piosenki - od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Sanctus, Bieszczadzkie Anioły) po najnowsze.
MOK, sobota 20 lutego, 18.00, bilety: 50 i 60 zł.

Gorzów. Wspominamy księdza Witolda
„Misjonarz szczęścia” to koncert dedykowany pamięci księdza Witolda Andrzejewskiego. Orkiestra filharmonii zagra m.in. Adagio na smyczki Samuela Barbera, refleksyjne intermezzo z opery „Thais” Masseneta oraz Chacconę z Requiem Krzysztofa Pende-reckiego. A w niedzielę Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie rocznicowe również poświęcone pamięci ks. Witolda Andrzejewskiego. W programie: fragmenty wypowiedzi księdza oraz występ uczniów szkoły muzycznej.
CEA Filharmonia Gorzowska, ul. Dziewięciu Muz, piątek, 29 stycznia o 19.00, bilety: 18-30 zł/kościół, ul. Mieszka I, niedziela, 31 stycznia o 17.00, wstęp darmowy.

Gorzów. Orkiestra dęta gra karnawałowo
Zagra Gorzowska Orkiestra Dęta pod batutą Bolesława Malickiego i Anny Wiśniewskiej. Wystąpią pary ze Szkoły Tańca Fan Dance i wokalistki.
Teatr Osterwy, piątek, 29 stycznia o 18.00, bilety: 10 zł.

Sulęcin. Grzegorz Halama rozbawi publikę
Grzegorz Halama, komik, aktor komediowy, parodysta i muzyk stworzył wiele postaci, m.in. słynnego pana Józka, hodowcę kurczaków. Teraz wraca na scenę z nowym programem „Długo i szczęśliwie”. Bystre obserwacje życia codziennego, podane są, jak zawsze, szczerze i dowcipnie. Program, ma się rozumieć, bez wulgaryzmów. Za to śmiechu będzie co niemiara.
Klub u Bulka, ul. Moniuszki, piątek, 29 stycznia o 20.00, bilety: 25-30 zł.

Kostrzyn nad Odrą. Wernisaż malarstwa Małgosi Kalińskiej
Małgosia Kalińska, autorka wystawy „Rozpoznanie”, to malarka i znana w całym świecie autorka unikatowej biżuterii. W galerii dacco obejrzymy jednak obrazy artystki.
Kostrzyńskie Centrum Kultury, galeria dacco, ul. Sikorskiego, piątek, 29 stycznia o 19.15, wstęp darmowy.

Witnica. Zagra światowej sławy bluesman
Wolf Mail to urodzony w Montrealu kanadyjski blues-rockowy gitarzysta i wokalista. Nagrał sześć autorskich autorskich albumów. Jego koncerty cieszą się popularnością nie tylko w Ameryce ale i w Japonii, Rosji i na Bliskim Wschodzie. Wystąpi z zespołem w składzie: Łukasz Gorczyca - bass i Tomek Dominik - perkusja.
Sala RCR, ul. Żwirowa, piątek, 29 stycznia o 18.00, wstęp darmowy.

Gorzów. Rzeźby powstały z odpadów
Andrzej Moskaluk sięgnął po odpady i niepotrzebne materiały codziennego użytku i posłużył się nimi, jako tworzywem rzeźbiarskim. Wynik tej pracy możemy oglądać na wystawie „trashart przeTWORZENIE”. Moskaluk specjalizuje się w rzeźbie kameralnej i monumentalnej. Najchętniej pracuje w metalu, ale tworzy też w drewnie czy kamieniu. Jest autorem wielu statuetek, medali, tablic i pomników, choćby Szymona Giętego.
Galeria BWA, Miejski Ośrodek Sztuki, ul. Pomorska, sobota, 30 stycznia o 17.00, wstęp darmowy.

Gorzów. Daj się porwać pięknej piosence
Olga Bończyk to znana aktorka i wokalistka. W recitalu „Piosenki z klasą” zaśpiewa piosenki filmowe, francuskie oraz kultowe polskie przeboje.
Art Cafe, ul. Teatralna, sobota, 20.00, bilety: 60 zł.

Pszczew. Gwiezdne wojny w kinie Przystań
To już siódma odsłona kultowej sagi „Gwiezdne wojny”. Za reżyserię odpowiada J.J. Abrams. W obsadzie zobaczymy zarówno gwiazdy znane z poprzednich części, czyli Harrisona Forda, Marka Hamilla i Carrie Fishera.
Kino Przystań, ul. Poznańska, sobota, 30 stycznia o 15.00, 18.00, bilety: 12-14 zł.

Międzyrzecz. Wybierz się na „Operację Arktyka”
13-letnia Julia wraz z matką i bliźniakami Idą i Sindre przeprowadzają się do nowego miasta. To mroźna północ w Norwegii. Ojciec dzieci pracuje jeszcze dalej - prawie pod biegunem północnym. Dzieciaki postanawiają w tajemnicy go odwiedzić i zakradają się do helikoptera ratowniczego. Ale trasa lotu zostaje zmieniona i rodzeństwo ląduje na opuszczonej wyspie na dalekiej północy. Niewielki zapas jedzenia, dzika przyroda i brak kontaktu z cywilizacją sprawiają, że Julia i jej młodsze rodzeństwo muszą połączyć siły, aby przetrwać w nadziei, że ratunek w końcu nadejdzie.
Kino MOK, al. Konstytucji 3 Maja, sobota, 31 stycznia o 17.00, bilety: 17-19 zł.

Gorzów. Wyjątkowa animacja, ale dla dorosłych
„Anomalisa” to film animowany, który krytycy określają majstersztykiem i typują do tegorocznych Oscarów jako pewnego zwycięzcę. Poklatkowa animacja jest dziełem w kinie nieczęstym. Zwłaszcza kiedy jest przeznaczona dla dorosłych widzów. „Anomalisa” to film o każdym z nas, o frustrującej codzienności, powtarzalności, rutynie, wreszcie przyziemności egzystencji od której nie uda się uciec. Reżyseria: Duke Johnson, Charlie Kaufman. Film zgarnął już pięć prestiżowych nagród, ma nominację do Oscara w kategorii: najlepszy długometrażowy film animowany.
Kino Cinema 3 D, galeria Mahattan, sobota, 30 stycznia o 13.45, bilety: 19-23 zł.

Międzyrzecz. Bunkry znów zostaną zdobyte
Rajd Karbanowa rozpocznie się wyjazdem kolumny z Pniewa do Wysokiej. Organizatorzy zaplanowali też na ten dzień inscenizację batalistyczną, „Obrona 45”, zwiedzanie bunkra, ognisko oraz rajd 4x4 „Odkrywamy Lubuskie” po Lubus-kim Szlaku Fortyfikacji. Rajd Karbanowa upamiętnia przełamanie bunkrów MRU przez radzieckich żołnierzy. To wielkie widowisko.
MRU Pniewo, niedziela, 31 stycznia o 10.00, wstęp darmowy.

Kostrzyn nad Odrą. Gratka dla miłośników wszelkich ptaków
Zimowe Ptakoliczenie to propozycja spaceru dla wielbicieli ptaków, ale nie tylko. Chętni razem z przewodnikiem wyruszą na wędrówkę, podczas której będzie można obserwować poszczególne gatunki ptaków i je liczyć. Przewidziana trasa spaceru to 10 km, a jej przejście zajmie około czterech godzin. Uczestnicy powinni być wyposażeni w lornetki.
Przepompownia wody na os. Warniki, niedziela, 31 stycznia o 9.00.

Gorzów. Wybierz się do Cisów Bogdanieckich
Klub Turystyki Pieszej Tramp zaprasza na wędrówkę z Bogdańca przez Racław do Cisów Bogdanieckich.
Zbiórka na dworcu PKP, niedziela, 31 stycznia o 9.25.

Gorzów. Może spacerkiem do Chwalęcic?
Klub Piechurów Super - Relaks zaprasza na wycieczkę z Santocka do Chwalęcic. Powrót komunikacją miejską.
Zbiórka na przystanku Mieszko, niedziela, 31 stycznia o 9.30.

Gorzów. Przechadzka z Naszą Chatą
Klub Turystyki Pieszej Nasza Chata zaprasza na długi spacer z Przyłęgu do Santoczna.
Zbiórka przy pomniku Mickiewicza, niedziela, 31 stycznia 9.00.

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.