Dariusz Nawrocki

Strzały pod Kruszwicą

Strzały pod Kruszwicą Fot. Matilde Campodonico
Dariusz Nawrocki

Policja namierzyła plantację konopi nad Notecią, niedaleko Kruszwicy. W trakcie akcji użyto broni. Jeden z podejrzanych został postrzelony.

Jak tylko kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zdobyli informację o tym, że w okolicach Kruszwicy może być plantacja konopi, postanowili to sprawdzić.

W poniedziałkowy wieczór obserwowali nieużytki rolne nad Notecią. Można było do nich dotrzeć tylko po pokonaniu rzeki. Dlatego udział w akcji wzięli policjanci sekcji antyterrorystycznej oraz dobrze znający ten teren miejscowi policjanci.

Konopie rosły w czterech miejscach, w bliskiej odległości od siebie. Z szacunków wynikało, że może tam być około 100 krzaków konopi.

W pewnym momencie na miejsce przybyło trzech mężczyzn. Z obserwacji policjantów wynikało, że mogą to być „plantatorzy”. Funkcjonariusze przystąpili do akcji. Dwóch podejrzanych po krótkim pościgu zostało zatrzymanych. Trzeci wsiadł do samochodu marki Daewoo Lanos i zaczął uciekać.

- W jego kierunku ruszyli policjanci, wzywali kierowcę do zatrzymania. Mieli na sobie kamizelki taktyczne z napisem „policja” - zapewnia podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy.

- To jednak nie zatrzymało mężczyzny, który ruszył na policjantów, praktycznie chcąc ich staranować. Funkcjonariusze, chcąc powstrzymać ten atak, użyli broni służbowej, strzelając w kierunku auta. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że ma ranę postrzałową. Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i we-zwali pogotowie, które przewiozło 28-latka do szpitala. Mężczyzna był operowany. O zdarzeniu powiadomiono prokuratora - relacjonuje Monika Chlebicz.

W mieszkaniu 28-latka policjanci znaleźli 6 sztuk rośliny konopi, ponad 150 gramów suszu i przedmioty świadczące o nielegalnym procederze uprawy konopi.

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn w wieku 28 i 20 lat. Jeszcze wczoraj na miejscu trwały czynności związane z zabezpieczaniem krzaków konopi.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.