Tomasz Mikulicz

Stwórz szlak turystyczny śladem naszych zabytków. Wygraj kamerę

Stwórz szlak turystyczny śladem naszych zabytków. Wygraj kamerę  Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Mikulicz

Wystarczy wybrać interesujące nas obiekty z internetowej mapy, ciekawie je opisać, porobić zdjęcia. I wyślij na konkurs.

Zgłaszane wycieczki będą oceniane pod kątem zarówno atrakcyjności, konceptu, jak i wkładu własnego. Na przykład przygotowania fotografii czy ciekawych opisów zabytków - mówi Ewa Sularz z Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

To ta instytucja razem z kanałem TVP Kultura ogłosiła konkurs „Zabytki z Kulturą”. Żeby wziąć w nim udział należy przede wszystkim zarejestrować się w serwisie zabytek.pl. Jest tam mapa całego kraju. Klikając na poszczególne miasta można znaleźć wiele zabytków. W Białymstoku to np. Pałacyk Gościnny czy kamienica przy ul. Warszawskiej 29.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.