Marek Weckwerth

Styczeń mrozi nas doniesieniami z dróg - ludzie giną jak na wojnie

Styczeń mrozi nas doniesieniami z dróg - ludzie giną jak na wojnie Fot. Policja
Marek Weckwerth

Śnieg, mróz, plucha, dobra pogoda - nie ważne, ludzie giną na drogach naszego regionu niczym na wojnie. W tym roku życie straciło już 15 osób.

- Do 27 stycznia doszło do 65 wypadków, w których zginęło 15 osób, a 55 zostało rannych. Policjanci odnotowali też 1474 kolizje - wylicza Kamila Ogonowska z zespołu prasowego komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. - To jednak wstępne dane - podkreśla. Pełne dane (oficjalne) są zawsze znane dopiero 30 dni po upływie danego miesiąca.

Do 27 stycznia doszło do 65 wypadków, w których zginęło 15 osób, a 55 zostało rannych. Policjanci odnotowali też 1474 kolizje. Tylko w minioną niedzielę na kujawsko-pomorskich drogach zginęły trzy osoby...

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.