Mariusz Parkitny

Subiektywne podsumowanie tygodnia w Szczecinie i regionie

Subiektywne podsumowanie tygodnia w Szczecinie i regionie
Mariusz Parkitny

O chamskich taksówkarzach, życzliwych internautach oraz kłopotach wojewody.

1

A miało być tak pięknie: Pamiętam spotkanie, na którym nowy większościowy udziałowiec ST3 Offshore roztaczał wizję ogromnej inwestycji w Szczecinie. Ale śmiałe wizje trzeba na razie odłożyć, bo spółka produkująca podstawy do morskich elektrowni wiatrowych ma poważne kłopoty finansowe. Ponoć kontrakty nie były trafione. Teraz państwo polskie chce firmie pomóc, ale z tą pomocą państwa różnie bywa.

2

Kolejna wojenka w Szczecinie: Kierowcy taksówki ktoś zniszczył auto, bo był ponoć za tani i za konkurencyjny. Nie od dziś wiadomo, że taksówkarze konkurencyjnych korporacji niezbyt się lubią, ale dowodów, że zniszczeń dokonali inni taksówkarze nie ma. Miejmy nadzieję, że policja znajdzie winnego lub winnych.

3

Dekomunizacja po szczecińsku: Radni Szczecina nie odważyli się na zmianę ulic Obrońców Stalingradu i 26 Kwietnia, które według IPN, aż są czerwone od komunistycznych konotacji. Mieszkańcom jakoś to nie przeszkadzało i nie chcieli zmian. Teraz dekomunizacji musi dokonać wojewoda i wymyślić nowe nazwy ulic. Wpadliśmy na pomysł, aby pomóc wojewodzie, który powinien zajmować się ważniejszymi sprawami niż dekomunizacja. Propozycje zmian ulic wysyłajmy do urzędu wojewódzkiego. A nuż, wojewodzie, któraś z nazw przypadnie do gustu.

4

Cierpliwy jak kierowca: Od czasu jak zamknięto w Szczecinie ulicę Sczanieckiej, kierowcy stoją w korkach na Warszewie i Niebuszewie. Taka sytuacja ma potrwać do końca października, gdy remont się zakończy. Trzeba przyznać, że szczecińscy kierowcy są cierpliwi i grzecznie czekają na swoją kolej. A muszą ćwiczyć cierpliwość, bo wkrótce czeka nas zamknięcie jednego z pasów na Trasie Zamkowej. Też łatwo nie będzie.

5

Tajemniczy listonosz: To ten, który ponoć był na tyle niedoświadczony, że powrzucał listy nie do tych skrzynek co trzeba. Gdyby jeszcze chodziło o dwa listy...Ale ich było co najmniej kilkadziesiąt. Poczta uznała, że to efekt niedoświadczenia listonosza, który ma przejść dodatkowe szkolenia. A nam się nie bardzo chce wierzyć w tą wersję poczty. Bardziej podejrzewamy, że ktoś chciał biednego listonosza skompromitować, bo od niedawna doręczyciel pojawił się na dzielnicy. Poczta uważa, że wszystko zostało naprawione, bo listy trafiło w końcu do nadawców. Tylko ciekawe, co wtedy gdy ktoś wyrzucił list, który nie był do niego adresowany.

6

Tajemnicze kręgi: Zwrócili na nie uwagę motolotniarze, którzy robili zdjęcia z góry. Na polu jednego z rolników są kręgi , które pochodzą ponoć z danych czasów. Teraz zajmą się nimi archeolodzy. Może przy okazji odkryjemy w regionie złoża ropy naftowej lub innego surowca, dzięki któremu staniemy gospodarczą potęgą.

7

Krok do tunelu: W czwartek otwarto koperty z propozycjami za jakie ma być zbudowany tunel do Świnoujścia. Dwie oferty nie przekraczają 780 mln zł, czyli puli jaka jest przeznaczona na budowę. To dobra wiadomość, choć na wybór wykonawcy poczekamy do końca roku. Zwycięzca będzie miał ponad 4 lata na budowę. Pożyjemy, poczekamy, zobaczymy.

8

Życzliwy jak internauta: Na koniec dobra wiadomość. Pogotowie dla zwierząt będzie miało nową karetkę. Poprzedni ambulans odmówił posłuszeństwa. Na nowy pojazd zrzucili się internauci, bo kochają zwierzęta. Brawo!

Mariusz Parkitny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.