Subiektywny przegląd tygodnia. Felieton Dziennika Łódzkiego

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia. Felieton Dziennika Łódzkiego

Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia. Felieton Jerzego Witaszczyka

Polscy turyści na plaży w Ejlacie dostali kamykami
Jerzy Witaszczyk

Piątek

Rozprawą w Sądzie Rejonowym w Gryfinie zakończy się dyskusja polityczna, która w 2017 r. rozpoczęła się przed budynkiem tegoż sądu. Radny Marek B. uczestniczył w proteście przeciw PiS-owskim reformom sądownictwa. Przechodzący obok z pizzą Michał S. podjął dyskusję z protestującymi. Radny B. jako ostatecznego argumentu w polemice użył pizzy przeciwnika: wyjął ją z pudełka i rozsmarował na twarzy oponenta. Media nie podają, z której gryfińskiej pizzerii była pizza: Na Deptaku czy Hallo Pizza, a to jest ważne na wypadek, gdyby sąd w ramach wizji lokalnej zarządził odtworzenie incydentu.

W 2017 r. w Niemczech odnotowano prawie sto aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan, kościoły lub symbole chrześcijańskie. Wynika z tego, że Niemcy powinni dołożyć wszelkich starań, by lepiej integrować się z przybyszami. Za wzór może im posłużyć Szwecja, gdzie biskup sztokholmskiej wspólnoty luterańskiej Eva Brunne zaproponowała, by w jednym z kościołów usunąć drażniące muzułmanów krzyże, a na ich miejsce umieścić znaki wskazujące kierunek do Mekki.

Sobota

Polscy turyści, którzy odpoczywali w Izraelu na plaży w Ejlacie, dowiedzieli się od autochtona, że dobry Polak, to martwy Polak.

Niedziela

Chińczyk Zhu wynajął koparkę, kilka samochodów i w jedną noc ukradł 800-metrową betonową drogę w pobliżu miasta Suqian w prowincji Jiangsu. Betonowy gruz sprzedał. Nie była to pierwsza tego typu kradzież w Chinach. W 2015 r. w innej miejscowości w tej samej prowincji złodzieje ukradli 410 metrów drogi.

Poniedziałek

Polscy turyści na plaży w Ejlacie dostali kamykami
Grzegorz Jakubowski Wojciech Jasiński dostanie tylko 360 tys. zł odprawy

Odwołany ze stanowiska prezesa PKN Orlen Wojciech Jasiński może otrzymać 360 tys. zł odprawy. Biedak! Jego poprzednik Jacek Krawiec wziął ponad 3 mln. Zbigniew Wróbel, wcześniejszy prezes Orlenu, zgarnął w 2004 r. 12 mln, a Jacek Walczykowski po 19 dniach prezesowania dostał 6 mln. „O take Polske” walczył pogromca komuny Lech Wałęsa.

Filipiny. Na parkingu urzędu celnego w Manili 20-tonowy spychacz przejechał po 20 luksusowych samochodach skonfiskowanych przemytnikom - donosi „The Philippine Star”. Pokazowa akcja niszczenia odbyła się na polecenie i w obecności prezydenta Rodrigo Duterte. Dziesięć innych aut zniszczono w portach Davao i Cebu. Na egzekucję czekają jeszcze samochody najdroższych marek: McLaren, Lamborghini i Ferrari.

Wtorek

W zeszłym roku zmarło 403,5 tys. Polaków. Po wojnie nieco więcej osób odeszło z tego świata tylko raz - w 1991 r. „Liczba zgonów bliska rekordu” - konstatuje autor portalu Interia i pyta retorycznie: „Kto... skorzysta?”. Odpowiedź jest oczywista: przemysł pogrzebowy, czyli funeralny - najlepiej ustawiona gałąź biznesu w Polsce.

Środa

Urząd imigracyjny 44 razy deportował nielegalnego imigranta z USA do Meksyku - podał „Washington Times”. Wygląda na to, że niemal po dwóch wiekach w końcu została rozwikłana zagadka, kogo miał na myśli wieszcz Adam Mickiewicz, pisząc w „Dziadach”: „A imię jego będzie czterdzieści i cztery”.

Czwartek

Nawet 650 zł premii ma otrzymać myśliwy, który zastrzeli ciężarną samicę dzika - dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska. Na takie rozwiązanie mają naciskać organizacje rolnicze. Zboczeńcy. Niech wreszcie ktoś im powie, że afrykański pomór świń (ASF) jest przenoszony do chlewni głównie przez niechlujstwo hodowców świń, a nie przez dziki.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.