Subiektywny przegląd tygodnia. Felieton Dziennika Łódzkiego

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia. Felieton Dziennika Łódzkiego

Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka felietonisty Dziennika Łódzkiego

Piątek

Moskwa. W sklepie „re:Store” ruszyła sprzedaż najnowszych telefonów iPhone, ale kolejka chętnych zaczęła ustawiać się już w niedzielę. W środę pierwsze miejsce w kolejce kosztowało pół miliona rubli, czyli 56 tysięcy zł, dziesięć razy więcej od ceny telefonu.

*

Tymczasem jeden z mieszkańców Mińska nie mógł stanąć w żadnej kolejce, bo wraz ze śmieciami wrzucił do zsypu na 9. piętrze klucze do mieszkania. W poszukiwaniu zguby wszedł do kanału i już trzy piętra niżej szczęśliwie zgubę odnalazł. Tu szczęście go opuściło: nie potrafił wydostać się z kanału. Pomogli strażacy: wykuli dziurę, wyjęli go i wraz z kluczami przekazali do szpitala.

Sobota

Prezydent Turcji Recep Erdogan otworzył w Kolonii największy w Europie meczet. Erdogan lubi otwierać meczety. W roku 2015 wraz z Putinem otwierał meczet w Moskwie, wtedy największy w Europie. A teraz przypomnę (proroczy?) suchar. Niemcy, rok 2050. Policjanci zatrzymują samochód. Jeden z nich, sprawdzając dokumenty kierowcy, zadziwiony kiwa głową: - Popatrz Ahmed, jakie dziwne nazwisko: Hans Müller.

Niedziela

Brytyjski minister spraw zagranicznych Jeremy Hunt porównał Unię Europejską do ZSRR. W Polsce krytycy Unii mówią o niej „eurokołchoz”, co - ich zdaniem - lepiej oddaje istotę wspólnej Europy w obecnej postaci.

*

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź przekazywał wywiadowi PRL informacje na temat Jana Pawła II - pisze Wirtualna Polska. Ponad wszelką wątpliwość jest to wiadomość wyssana z palca. Świadczy o tym jeden szczegół. Mianowicie, wielce zasłużony abp Głódź rzekomo miał działać pod egzotycznym pseudonimem Guastar, co dowodzi, że oskarżenie jest fałszywe, gdyż wszyscy wiedzą, że nosił swojską ksywę Flacha!

*

W wywiadzie dla „Sieci” prezydent Andrzej Duda zawile tłumaczy, dlaczego w Białym Domu podpisywał deklarację stojąc, podczas gdy Donald Trump złożył podpis siedząc. Co tu tłumaczyć? Stał, bo nie dali mu krzesła. I już.

Poniedziałek

Europejskie Centrum Praw Romów (ERRC) wystosowało do prezydenta Czech Miloša Zemana list otwarty, w którym zarzuca mu rasizm. Kilka dni wcześniej Zeman odwiedził Kojetin w okręgu Ołomuniec, gdzie - ujmując syntetycznie - wygarnął Romom, że są nierobami.

Wtorek

Poseł PiS Dominik Tarczyński musi przeprosić za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, że Bogdan Wenta, europoseł PO i kandydat na prezydenta Kielc, „trenował pałowanie na głowach Polaków”. Wyrok wydał Sąd Apelacyjny w Krakowie, co dowodzi, że sądy wciąż mamy niezależne.

Środa

Policja zatrzymała myśliwego, który koło Kołobrzegu postrzelił jadącą samochodem kobietę. Pewnie auto pomyliło mu się z zającem.

Czwartek

Władimir Putin przybył z dwudniową wizytą do Indii, które - mimo pogróżek ze strony USA - kupią od Rosji za 5 miliardów dolarów rakietowy system obronny S-400 Triumf. Dowódca indyjskiego lotnictwa Birender Singh Dhanoa tłumaczy zakup potencjalnym zagrożeniem ze strony Pakistanu i Chin.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.