Subiektywny przegląd tygodnia. Felieton Dziennika Łódzkiego

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia. Felieton Dziennika Łódzkiego

Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka felietonisty Dziennika Łódzkiego

Piątek

Dobra wiadomość dla tych zaszczepionych jako dzieci wbrew swojej woli. - Opracowaliśmy antyszczepionkę, która pozwoli pacjentom się odszczepić i zyskać ponowną podatność na zarażenie wirusem odry - ogłosili naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Michigan - pisze „ASZdziennik”, znany z podawania zmyślonych, aczkolwiek prawdopodobnych wiadomości. Sądząc po rosnącej sile antyszczepionkowców w Sejmie, wielu posłów i ich wyborców zechce się odszczepić.

Sobota

Grecja zażąda od Niemiec 280 mld euro reparacji wojennych. Polskie żądania nie są do końca określone, ale mówi się o 850 mld dolarów. Pomarzyć dobra rzecz.

Niedziela

Po przeliczeniu 80 procent głosów w wyborach do parlamentu Łotwy prowadzi prorosyjska Socjaldemokratyczna Partia Zgoda - podała Centralna Komisja Wyborcza. Jeśli akurat ta partia wygra, to najpewniej dowiemy się, że to robota Putina, zielonych ludzików i hybrydowej wojny prowadzonej przez Rosję przeciw wolnemu światu, a nie głupich działań politykierów narodowości łotewskiej.

Poniedziałek

Policjanci z Kraśnika przed siódmą rano zatrzymali do kontroli fiata ducato. Nietrzeźwy kierowca, Ukrainiec, wiózł do pracy siedmiu pijanych Ukraińców, więc żaden z nich nie mógł zastąpić kierowcy - podaje portal Lublin112. Tak nasi goście z Ukrainy podtrzymują staropolską tradycję Majsterskiego Poniedziałku.

Wtorek

USA. Nicolas De-Meyer, który ukradł swojemu szefowi kolekcję win wartą 1,2 mln dolarów, skoczył z 33. piętra hotelu Carlyle w Nowym Jorku. Zginął na miejscu. Jak na razie w Polsce nikt nie rzucił się z 33 piętra, chociaż w magazynach Orlenu nie mogą doliczyć się 60 tysięcy butelek importowanego wina, wartego ok. pół miliona złotych. Możliwe, że wino zostało dolane do benzyny, żeby była bardziej ekologiczna. Jak wiadomo, brytyjski następca tronu książę Karol jest taki ekologiczny, że jeździ samochodem napędzanym winem. Konkretnie paliwem, produkowanym z wina, czyli 99-procentowym winiakiem. Ciekawe, czy alkoholicy wąchają książęce spaliny?

*

Polskie Koleje Linowe zostaną zrepolonizowane. Odkupi je mianowicie Polski Fundusz Rozwoju. W ręce narodu wróci między innymi kolejka linowa na Kasprowy Wierch. PKL sprzedano w 2013 roku za 215 mln złotych. Ile za „odkup” zapłaci PFR? Bez wątpienia transakcja zostanie przeprowadzona zgodnie z zasadą III RP: tanio sprzedać, drogo odkupić. Tak było z PZU czy bankiem PeKaO.

Środa

Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Litwie zapłacenie 130 tysięcy euro odszkodowania Palestyńczykowi Abu Zubaydahowi za to, że CIA przytrzymywało go w swoim nielegalnym tajnym więzieniu na Litwie. Tak więc Litwini, podobnie jak Polacy, płacą za to, że wchodzili w wiadome miejsce bez wazeliny prezydentowi USA Bushowi.

Litwini przynajmniej jeżdżą do USA bez wiz...

Czwartek

W końcu jest jakiś pożytek z Hitlera. Jak informuje „Gazeta Polska Codziennie”, 3,5 mln złotych wpłynęło w tym roku do kasy Lasów Państwowych od turystów, którzy zwiedzali Wilczy Szaniec, czyli kwaterę.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.