Subiektywny przegląd tygodnia. Felieton Dziennika Łódzkiego

Czytaj dalej
Fot. brak
Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia. Felieton Dziennika Łódzkiego

Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka. Felieton Dziennika Łódzkiego

Piątek

Przedstawiciele zachodniej kultury cywilizują Azję. Brytyjski turysta i jego kanadyjska narzeczona namalowali sprayem gustowny napis na XIII-wiecznym zabytkowym murze w mieście Chiang Mai w Tajlandii. Niestety, miejscowa policja nie doceniła ich wysiłków. Jak donosi BBC, aresztowała oboje. Grozi im 10 lat więzienia i po milionie bahtów grzywny. Gdyby to samo zrobili w Singapurze, otrzymaliby jeszcze premię w postaci dodatkowej porcji batów. W Polsce ten rodzaj sztuki w praktyce nie jest karany.

*

Pani choroba to nie moja sprawa. A w takim wieku to już nie ma sensu się leczyć - miała usłyszeć 89-letnia chora od lekarza Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. O incydencie pisze „Fakt”. Można się domyślać, że doktor jest wyznawcą doktryny ogłoszonej w 2011 r. przez posłankę Joannę Muchę w gazetce PO. Może więc pan doktor powinien, tak po ludzku, wypisać starszej pani przynajmniej skierowanie do weterynarza, żeby ją uśpił?

Sobota

Cisza wyborcza. Polacy odetchnęli z ulgą: nareszcie spokój…

Niedziela

Wieczorem, po ogłoszeniu wstępnych wyników głosowania, PiS, PO i PSL (każda partia osobno) radośnie i triumfalnie otrąbiły swoje sukcesy wyborcze. Tego jeszcze w Polsce nie było, żeby po wyborach wszyscy się radowali. No, może oprócz SLD.

Poniedziałek

Policja prowadzi 469 dochodzeń w sprawie przekrętów wyborczych! Spokojnie, nie w Polsce. W Brazylii. 7 października wybierano tam prezydenta, posłów, senatorów, gubernatorów. W tę niedzielę Brazylijczycy znowu pójdą do urn wyborczych, aby w drugiej turze wybrać prezydenta.

*

Zarząd LOT-u zwolnił dyscyplinarnie 67 strajkujących. Jeden z pilotów ma zapłacić 600 tysięcy zł odszkodowania za odwołany z powodu strajku lot. Jak widać, czasy się zmieniają: w ostatnich latach PRL-u każdy strajkował kiedy chciał i jeszcze komuna mu za to płaciła.

Wtorek

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn w związku z zabójstwem sprzed lat - donosi o przełomie w śledztwie RMF FM. W 1989 roku w Jeńkach koło Białegostoku ktoś zamordował w lesie 11-letnią Monikę i jej 9-letniego brata Janusza. Jest nadzieja, że zagwarantujemy mordercy dożywotnio dach na głową, wikt i opierunek.

Środa

Wygląda na to, że w Belgii prześladują uchodźców. Jak pisze „Het Laatste Nieuws”, prokurator chce wsadzić do więzienia uchodźcę z Maroka tylko za to, że z dwoma kolegami wjechał samochodem przez szybę do sklepu Media Markt w Zwijnaarde i wyniósł towar wart drobne 100 tysięcy euro.

Czwartek

Jaguar Land Rover rozpoczął produkcję samochodów w swojej najnowszej fabryce w Nitrze na Słowacji. Zakład ma wytwarzać 150 tys. samochodów rocznie. Słowacki Skarb Państwa dołożył do interesu 129 milionów euro, co oznacza, że pokrył koszt pięcioletnich zarobków pracowników wytwórni. W 1992 roku Polacy zrobili jeszcze lepszy interes: wartą 3 miliardy dolarów Fabrykę Samochodów Małolitrażowych w Bielsku sprzedali Fiatowi za równowartość 450 dolarów. Taki jest los krajów trzeciego świata.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.