Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka. Felieton Dziennika Łódzkiego

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka. Felieton Dziennika Łódzkiego

Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia. Felieton redaktora Dziennika Łódzkiego Jerzego Witaszczyka

Muzeum Polskiej Wódki kompletuje ekipę

Piątek

Gdyby z Nowego Jorku wyprowadzili się Afroamerykanie i Latynosi, w mieście byłoby mniej: gwałtów o 83 proc., morderstw o 91 proc., strzelanin o 96 proc. - podaje niepoprawny politycznie portal Squawker, powołując się na dane policji z roku 2014. Ależ to obrzydliwie rasistowska statystyka! Fe!

Minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński poprosił premiera Mateusza Morawieckiego o powołanie międzyresortowego zespołu, który ma przeciwdziałać wszystkiemu. Nazwę tworu podaję w skrócie: MZdSPPFiIUToPINnTRNERWazwnB, ponieważ na pełne rozwinięcie szkoda farby drukarskiej.

Sobota

Setna rocznica odrodzenia państwa litewskiego. Prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydent Litwy Dalią Grybauskaitė. Rozmowy przebiegały w życzliwej atmosferze. Może w przyszłości Polacy na Litwie nie będą musieli, jak w 2014 r., zwracać się do kanclerz Niemiec Angeli Merkel, by wzięła ich w obronę?

Muzeum Polskiej Wódki kompletuje ekipę
Pawel Relikowski Trzeci olimpijski „Mazurek Dąbrowskiego”

Niedziela

Złoty Kamil Stoch zapytany przez dziennikarza Eurosportu, co czuł, gdy na podium w Pjongczang słuchał polskiego hymnu: „Naprawdę to był pięknie zagrany »Mazurek«!”. Szczęśliwie tym razem hymnu nie śpiewała Edyta Górniak. W 2002 r. w Seulu na piłkarskich MŚ „Mazurek Dąbrowskiego” w jej wykonaniu zabrzmiał jak coś w rodzaju kolędy „Lulajże Jezuniu”.

Poniedziałek

Berliński Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Na scenę wdzierają się aktywistki ruchu 120 dB. W rękach trzymają banner z napisem: „Głos zapomnianych kobiet”. Tak chcą zwrócić uwagę na dramatyczną sytuację niemieckich kobiet, które bezkarnie są napastowane przez „uchodźców”. Kulturalna widownia przepędza panie ze sceny okrzykami: „Nazistki, zmiatać”! Jest bowiem oczywiste, że tylko nazistki są przeciwne chaotycznemu i niekontrolowanemu najazdowi imigrantów na Europę.

Muzeum Polskiej Wódki kompletuje ekipę
Szymon Starnawski Muzeum Polskiej Wódki kompletuje ekipę

Wtorek

Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie szuka kierownika - donosi Business Insider. Przy okazji zauważmy, że obecnie jedyną polską wódką jest bimber, zwany od uproszczonej receptury likierem grunwaldzkim (1410 - 1 kg cukru, 4 l wody, 10 dkg drożdży). Reszta polskich wódek to wspomnienie historyczne; wszystkie wytwórnie nasi władcy wyprzedali za grosze.

Środa

Andrzej Kupczak, nauczyciel dyplomowany z Oławy, napisał list do minister edukacji. Jest oburzony, że od 1 kwietnia zarobi tylko 3317 zł brutto, podczas gdy kasjer-sprzedawca w Biedronce ma na start 3250 zł. Panie Kupczak, jako były nauczyciel radzę: rzuć pan robotę w szkole. Kto słyszał, żeby za takie grosze harować 18 godzin w tygodniu!

Żydowska Fundacja Ruderman Family z USA pokazała w internecie filmowy spot. Przekonuje w nim, że Polska próbuje negować Holokaust. Występujący w filmie Żydzi wielokrotnie wypowiadają zwrot: „polski Holokaust”. Ciekawe, ilu Polaków po obejrzeniu tego propagandowego arcydzieła odwróciło się (ujmijmy to delikatnie) plecami do narodu wybranego?

Muzeum Polskiej Wódki kompletuje ekipę
Bartek Syta Robert Biedroń atakuje kota prezesa

Czwartek

Prezydent Słupska Robert Biedroń w Radiu Zet: „A ja nie chcę, żeby mi PiS urządzał życie, żeby Jarosław Kaczyński ze swoim kotem mi życie urządzali!”. Panie Biedroń, a co ma pan przeciw kotom, a zwłaszcza przeciw pupilowi prezesa?

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.