Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Jerzy Witaszczyk, jak co tydzień, podsumowuje miniony tydzień.

Poniedziałek

Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin w godzinach pracy pojechał służbową limuzyną do Instytutu Urody, gdzie obcięcie krótkich włosów zaczyna się od 80 zł! Zrobił się na bóstwo - pisze „Super Express”.

Na bóstwo, bo ubóstwo zrobił z siebie wcześniej, kiedy narzekał, że z pensji ministra „nie starczało mu do pierwszego”.

Za czyje pieniądze Gowin poddał obróbce swoją urodę? Nawet jeśli to my zapłaciliśmy rachunek, upiększanie Gowina kosztuje nas mniej niż Francuzów uroda ich prezydentów. Nadworny fryzjer Hollande’a brał co miesiąc 10 tys. euro pensji. Macron przez pierwsze trzy miesiące w Pałacu Elizejskim wydał z państwowej kasy 26 tys. euro na… makijaż. Piękniś.

Sobota

W Polsce nadzwyczajnie rozkwita wolność i demokracja: w stolicy każdy mógł poprzeć lub nie poprzeć, co chciał. Czciciele Unii Europejskiej uczestniczyli w Paradzie Schumana. Leśnicy, hodowcy norek i myśliwi kroczyli w Marszu Świętego Huberta. Przed Sejmem ludzie dobrej woli wspierali niepełnosprawnych. Na koniec uczestnicy Marszu Wolności oburzali się na PiS.

Niedziela

Brazylia. Mimo niedzieli Márcio França, gubernator São Paulo, znalazł czas, by spotkać się z policjantką Katią da Silvą Sastre, podziękować jej i wręczyć kwiaty.

Dzień wcześniej - pisze „Folha de S. Paulo” - policjantka była z córką w szkole na obchodach Dnia Matki. W pewnym momencie stojące przed szkołą dzieci i mamy zaatakował bandyta z pistoletem w dłoni. Policjantka błyskawicznie wyjęła broń i oddała trzy strzały. Bandzior zmarł w szpitalu.

W podobnej sytuacji w Polsce nie byłoby żadnych podziękowań. Byłoby śledztwo, czy policjant wołał do napastnika: „Rzuć broń!”, i czy oddał strzał ostrzegawczy? I dlaczego nie celował w nogi?

Poniedziałek

Firma Revolta oficjalnie otwarła w Egipcie pierwszą sieć ładowania samochodów elektrycznych. Do 2020 r. zamierza oddać do użytku 300 takich stacji. Egipt stawia na samochody elektryczne m.in. dlatego, że pod względem zanieczyszczenia powietrza Kair zajmuje drugie miejsce na światowej liście. Pierwsze jest New Delhi.

Wtorek

Papierosy i alkohol zabijają więcej ludzi niż narkotyki - wyliczyła Światowa Organizacja Zdrowia. W 2015 r. na każde 100 tys. zgonów 110 było spowodowanych paleniem tytoniu, 33 piciem alkoholu, narkotyki przyczyniły się do śmierci siedmiu osób. Zwolennikom nowoczesności warto podpowiedzieć, że palenie niekoniecznie zabija latami. Bywa, że uśmierca błyskawicznie. Od kilkunastu dni amerykańskie media żyją wiadomością z miasta St. Petersburg na Florydzie, gdzie 5 maja od wybuchu baterii e-papierosa zginął Tallmadge D’Elia.

Środa

Prezydentowi Andrzejowi Dudzie stuknęło 46 lat. Posłanka Joanna Schmidt na Twitterze: „Szanowny Panie Prezydencie, zamiast 100 lat życzę Panu tylko tych dwóch, które pozostały do końca kadencji”. Życzenie wycofała, ale w sieci nic nie ginie. Jeden z internautów tak je skomentował: „Nowoczesna to stan umysłu. Nawet po odejściu z partii (…)”.

Czwartek

1 czerwca dzieci nie będą jak co roku udawać w Sejmie posłów. Dziecięcy parlament odwołano. Bardzo dobrze. Zabawa w posłów demoralizuje dzieci, jej organizatorzy powinni być surowo karani.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.