Subiektywny przegląd tygodnia - komentuje Jerzy Witaszczyk, felietonista Dziennika Łódzkiego [7-13 września 2018]

Czytaj dalej
Fot. Pixabay / kaboompics
Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia - komentuje Jerzy Witaszczyk, felietonista Dziennika Łódzkiego [7-13 września 2018]

Jerzy Witaszczyk

Piątek

Serdecznie witam nową ambasador USA Georgette Mosbacher, którą poznałem jako wielkiego przyjaciela Polski – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Ciekawe, gdzie premier poznał Mosbacher jako wielkiego przyjaciela Polski? W amerykańskim senacie, gdzie w czerwcu „nadawała” na nasz kraj?

*

Maciej Grubski, senator PO z Łodzi, wykazał się brakiem politycznego instynktu samozachowawczego. Rosyjskiemu „Sputnikowi” wyznał, że szanuje Putina. Platforma zawiesiła go w prawach członka partii. A przecież mógł powiedzieć, że tajemnicze zaginięcie samolotu Malaysia Airlines nad Oceanem Indyjskim w 2014 roku to robota Putina. Byłby oryginalny, bo o tę zbrodnię nikt jeszcze Władimira Władimirowicza nie oskarżył.

Sobota

Czeskie Radio wspomina Ryszarda Siwca, polskiego bohatera Czechów i Słowaków. Protestując przeciw najazdowi wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w 1968 roku, Siwiec podpalił się na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie podczas centralnych dożynek. W 50. rocznicę tragedii o Siwcu i o Polsce roku 1968 opowiadał czeskim słuchaczom Marek Kornat, historyk PAN.

Niedziela

Na samochód wiozący prezydenta Mołdawii Igora Dodona wjechała ciężarówka. Szczęśliwie skończyło się na lekkich otarciach. Przebieg wypadku zarejestrowała kamera samochodu ochrony prezydenta. Praktycznie wszystko jest jasne w odróżnieniu od kraksy premier Beaty Szydło w Oświęcimiu – tu „prawda” zależy od sprzecznych zeznań świadków oraz wyobrażeń biegłych, prokuratorów i sędziów… Tak bywa, gdy w pojazdach wartych miliony nie ma kamery za tysiąc złotych.

Poniedziałek

Co najmniej 70 uczniów stoczyło bitwę w londyńskiej dzielnicy Uxbridge. W internecie można obejrzeć filmowe relacje. Gdyby nie informacja, że akcja dzieje się w Wielkiej Brytanii, można by pomyśleć, że incydent miał miejsce w którymś z afrykańskich krajów, białych uczniów było niewielu. Zmienia się nam Europa.

*

Policjanci z Ostródy zatrzymali samochód osobowy do kontroli. Okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy i jakby tego było mało, nie ma prawa jazdy. Ponadto policjanci odkryli, że w bagażniku przewożona jest koza. Koza też nie miała prawa jazdy, ale przynajmniej była trzeźwa.

Wtorek

Do aresztu trafił degenerat z Rawy Mazowieckiej, który swojemu psu spiłował zęby szlifierką. Wysoki Sądzie, żądamy maksymalnej kary: 5 lat więzienia! Żyjemy nadzieją, że współwięźniowie odpowiednio zaopiekują się zbokiem. Może spiłują mu zęby? Najlepiej raszplą.

Środa

Komisja Europejska proponuje, by przestawianie zegarków na czas letni i zimowy odbyło się ostatni raz w 2019 roku. Jak widać, cuda się zdarzają: urzędasy poszli po rozum do głowy i… znaleźli!

Czwartek

Auto ze sprzętem do rehabilitacji niepełnosprawnego dziecka skradziono w Gdańsku – donosi RMF FM. Rodzice błagają: Złodzieju zostaw gdzieś ten sprzęt! Czy apel poruszy serce złodzieja? Tymczasem w Brazylii pani Sinaia Campanharo z Sierra znalazła w toalecie supermarketu 750 reali, niemal tyle, ile sama zarabia. Bez apelu rozpoczęła poszukiwania właściciela. Pieniądze oddała.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.