Andrzej Matys

Suchowola. Młyny prokuratury mielą bardzo wolno

Suchowola. Młyny prokuratury mielą bardzo wolno
Andrzej Matys

Wpisy byłego kandydata PiS na burmistrza Suchowoli, który nawoływał do nienawiści, bada „rejonówka” w Sokółce. Bez pośpiechu.

Chodzi o wpisy, które na swoim profilu na portalu społecznościowym zamieszczał Wiesław Bruzgo. Były one przepełnione wulgaryzmami, ksenofobią, atysemityzmem i mową nienawiści wobec jego przeciwników politycznych. „Pi...ony czerwony śmieć” napisał o Lechu Wałęsie. „Ten śmieć już dawno POwinien przestać oddychać” to o pośle Niesiołowskim, a o premier Ewie Kopacz z PO - „Parchate anty-polskie k...sko”. Śmierci życzył m.in. podlaskiej europosłance Barbarze Kudryckiej.

Wpisy te Bruzgo zamieszczał też jako - popierany przez PiS - kandydat na burmistrza Suchowoli. Krótko po tym, gdy ujawniła je „Gazeta Współczesna”, wpisy zostały skasowane, a centrala PiS wyrzuciła Bruzgę z partii i cofnęła rekomendację w wyborach.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.