Piotr Jach

Superbohaterowie budżetu obywatelskiego

Superbohaterowie  budżetu obywatelskiego
Piotr Jach

Prawdziwi autorzy wniosków do budżetu obywatelskiego, a nie pomniki przerobione na jednorożce, o których magistrat chciałby pewnie jak najszybciej zapomnieć (na wczorajszej konferencji prasowej nie padło o nich ani jedno słowo), będą promować budżet obywatelski Łodzi na rok przyszły.

Wczoraj ich przedstawiono. Superbohaterami BO 2018 zostali: Henryka Barańska, która aktywizuje seniorów, Małgorzata Milancej z córką Helenką, które walczą o place zabaw dla dzieci na osiedlu Łagiewnicka, Marta Olesińska (z suczką Babku) - składa projekty, dzięki którym bezdomnym zwierzętom w Łodzi żyje się lepiej, Michał Różański - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 26 i pomysłodawca oryginalnego Kina Kotłownia oraz Maciej „Zlatan” Galus - student fizjoterapii, który promuje zdrowy styl życia. Dzięki jego projektom powstała niejedna strefa street workoutu w Łodzi.

- Nasi bohaterowie będą propagować udział w głosowaniu na projekty przyszłorocznego budżetu obywatelskiego - mówi Agnieszka Rutkowska z biura prasowego UMŁ. - Plakaty z ich postaciami pojawią się nie tylko w mediach społecznościowych, ale także na ulicach i w punktach głosowania. Na stronie internetowej budżetu obywatelskiego oraz na profilu Łódź na Facebooku zamieszczone zostaną filmiki z ich udziałem, a osobiście będzie można poznać ich na pikniku budżetu obywatelskiego, w najbliższą sobotę, kiedy rozpocznie się głosowanie nad projektami na rok przyszły.

Przed konferencją magistratu, własną zorganizowali radni PiS. Skrytykowali władze miasta za akcję przyczepienia rogu do pomnika Kościuszki jako promocję BO 2018 i złożyli kwiaty pod pomnikiem.

- Kiedy oglądałem relacje z Wiednia, gdzie wymalowano obraźliwe hasła na miejscu upamiętnienia Jana III Sobieskiego, to pomyślałem: jak wymagać od innych, skoro prezydent mojego miasta nie potrafi uszanować naszych bohaterów narodowych w mieście, w którym tak dużo od niej zależy - mówi radny Radosław Marzec.

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.