Świat rolnictwa zjeżdża do Kielc. Za tydzień ruszają Targi Agrotech

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Marzena Ślusarz

Świat rolnictwa zjeżdża do Kielc. Za tydzień ruszają Targi Agrotech

Marzena Ślusarz

Od piątku 18 marca do popołudnia w niedzielę 20 marca w Kielcach trwają największe targi rolnicze w halach w Polsce. W tym roku będą rekordowe.

Liczba wystawców przekraczająca 700, powierzchnia wystawiennicza sięgająca niemal 63_tys. mkw. i przewidywana olbrzymia liczba zwiedzających –_szykuje się historyczny rekord Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej w Kielcach. Od piątku 18 marca do popołudnia w niedzielę 20 marca w jednym miejscu pokazywane będą najnowsze maszyny i urządzenia, innowacyjne rozwiązania, oferty producentów nasion, nawozów, środków ochrony roślin, pasz, propozycje z zakresu budownictwa inwentarskiego, a także najbardziej bieżące informacje.

Nowości i premiery

Targi będą okazją do poznania technologicznych nowości i premier światowych. Najlepsi powalczą o prestiżowy Złoty Medal Targów Kielce, którym nagradzane są innowacje w rolnictwie.

W Kielcach ze sprzętami niemal prosto z taśmy pojawią się najwięksi w branży: New Holland, Case IH, Steyr, Valtra, Same, Kuhn, Deutz-Fahr, Ursus, Crystal, Farmtrac.

Zobaczyć będzie można też laureatów konkursów „Tractor of the Year 2016” – ciągniki Same Frutteto 90.3 i Valtra N174V – czy „Machine of the year 2016” – Case Optum CVX i Steyr Terrus CVT. Światowe premiery nowych ciągników na targach zapowiadają Farmtrac Tractors Europe i Ursus.

Wyspa innowacji

Na ciekawych najnowszej wiedzy z zakresu agrotechniki czekać będzie „Wyspa Innowacji” przygotowana przez Centrum Doradztwa Rolniczego wspólnie z ośmioma instytutami badawczymi. Będzie tu mowa o nowych technologiach uprawy roślin i hodowli zwierząt, nowoczesnych systemach produkcji rolniczej. Na stoisku Ministerstwa Rolnictwa można będzie rozmawiać o bieżących problemach.

Rolniczym targom towarzyszy 15. wystawa branży leśnej LAS-EXPO, która w tym roku będzie miała największą ekspozycję maszyn w swej historii.

Bilet wstępu kosztuje 8 zł, a ulgowy 5 zł. Więcej na: strefaagro.echodnia.eu.

Marzena Ślusarz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.