Świąteczne Pogotowie: Lubimy wspólnie śpiewać i muzykować. Odtwarzacz CD to by było coś ekstra!

Czytaj dalej
Fot. Sara Zdzitowiecka
Sara Zdzitowiecka

Świąteczne Pogotowie: Lubimy wspólnie śpiewać i muzykować. Odtwarzacz CD to by było coś ekstra!

Sara Zdzitowiecka

Świetlica w Kostrzynie nad Odrą właśnie przygotowuje jasełka. Na co dzień jednak rozrywek dzieciom brakuje, więc marzą o... przenośnym odtwarzaczu CD.

Świetlica socjoterapeutyczna zbliża się do 10-lecia. Działa w parafii pw. NMP Matki Kościoła. Ma pod opieką 25 dzieci z rodzin, które są w trudnej sytuacji materialnej.
W świetlicy dzieci przynajmniej na chwilę mogą o tym zapomnieć. Mają tu pomoc w nauce, mogą rozwijać zainteresowania na zajęciach muzycznych, plastycznych i sportowych. Równie popularne są warsztaty fotograficzne, a już prawdziwy rarytas to wycieczki rowerowe, wyjazdy nad morze i wyprawy do wiosek tematycznych.

- Uwielbiam naukę tańca z panią Agatką, a najbardziej rytmy afrykańskie, od wolnego kroku do coraz szybszego - tłumaczy 10-letnia Martynka.

Co roku świetlica wysyła dzieci na kolonie. Codziennie też zapewnia im opiekę i posiłek. Każda pomoc się tutaj przyda. Pieniądze można wpłacać na: 16
Sara Zdzitowiecka Co roku świetlica wysyła dzieci na kolonie. Codziennie też zapewnia im opiekę i posiłek. Każda pomoc się tutaj przyda. Pieniądze można wpłacać na: [b]16 8355 0009 0104 1091 2000 0002[/b].

Teraz cała świetlica jest pochłonięta przygotowaniami do jasełek. Dzieci ćwiczą, a pani Ula wtóruje im na akordeonie. W świetlicy zajęcia są w dni powszednie, popołudniami. W wakacje dzieci mają opłacane kolonie. W świetlicy zawsze dostaną też owoce, słodycze i często ciepłą przekąskę, dlatego przydałaby się tu mikrofalówka i zmywarka. Bardzo brakuje też odtwarzacza przenośnego CD, żeby trochę urozmaicił zajęcia. Każda pomoc będzie mile widziana.

Sara Zdzitowiecka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.