Edward Gurban

Świąteczne Pogotowie: „Michałki” są jak jedna, wielka zgrana rodzina

Obecnie do świetlicy socjoterapeutycznej „Michałki” w Nowej Soli, kierowanej przez parafię pw. św. Michała i Parafialny Zespół „Caritas”, uczęszcza dziewięcioro Fot. Edward Gurban Obecnie do świetlicy socjoterapeutycznej „Michałki” w Nowej Soli, kierowanej przez parafię pw. św. Michała i Parafialny Zespół „Caritas”, uczęszcza dziewięcioro dzieci w wieku od 6 do 13 lat.
Edward Gurban

Dziewięcioro dzieci. Każde z inną historią, każde ze swoimi planami na przyszłość. Możemy pomóc im w realizacji ich marzeń!

Nazywamy się... „Michałki” - mówią uśmiechnięte dzieci, które uczęszczają do świetlicy socjoterapeutycznej prowadzonej przez parafię pw. św. Michała Archanioła w Nowej Soli i Parafialny Zespół „Caritas”. Codziennie w godzinach popołudniowych odrabiają tu lekcje, a także uczestniczą w innych zajęciach pod opieką pań Doroty Zimoch oraz Katarzyny Szkudlarek. Czasami pomagają im także wolontariusze z Gimnazjum nr 1. Dzieci są w wieku od sześciu do 13 lat. Jak opowiadają, marzeń mają... wiele.

Obecnie do świetlicy socjoterapeutycznej „Michałki” w Nowej Soli, kierowanej przez parafię pw. św. Michała i Parafialny Zespół „Caritas”, uczęszcza dziewięcioro
Edward Gurban Obecnie do świetlicy socjoterapeutycznej „Michałki” w Nowej Soli, kierowanej przez parafię pw. św. Michała i Parafialny Zespół „Caritas”, uczęszcza dziewięcioro dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

Dominik chciałby np. otrzymać na Mikołaja samochód na pilota. Kornelia i Klaudia, Amelia, Amanda i Paulina marzą z kolei o dotykowym telefonie. Jak podkreślają jednak wychowawcy, pomoc przyda się każda, zwłaszcza ta związana ze szkołą, np. wymiana grzejników. Chodzi też między innymi o farby plakatowe, bloki rysunkowe czy wszelkie inne artykuły szkolne. Wśród swoich pragnień dzieci wymieniają także bajki, zabawki, płyty edukacyjne. A dziewczynki ponadto... lalki księżniczki. - Takie z kucykami Pony - uśmiechają się.

Numer konta Michałków: Bank PKO S.A. 07 1240 6843 1111 0010 4437 4526.

Edward Gurban

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.