Świąteczne Pogotowie: Nowy magnetofon to będzie coś wspaniałego!

Czytaj dalej
Fot. Archiwum świetlicy
Anna Chreptowicz

Świąteczne Pogotowie: Nowy magnetofon to będzie coś wspaniałego!

Anna Chreptowicz

Tutaj dzieci nie mają dużych potrzeb. Do pełni szczęścia wystarczy im nowy magnetofon, gry planszowe i przybory do rysowania.

- Naszym największym marzeniem jest to, żeby dzieci, które przychodzą do naszej świetlicy, czuły się w niej dobrze i przytulnie. Stara wykładzina i obskurne ściany, niestety, nie bardzo to umożliwiają - opowiada Aneta Sybis-Jeż, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście, któremu podlega świetlica w Nowym Kramsku. To właśnie w niej dzieci mieszkające we wsi mogą spotykać się nie tylko dla zabawy, ale i nauki.

Dla maluchów jednak nie wygląd ich świetlicy jest najważniejszy, a atmosfera, jaka w niej panuje. A ta jest wspaniała.

- Mamy tu zajęcia muzyczne, plastyczne. Uczymy się gry na gitarze - wymieniają dzieci i skromnie dodają, że najbardziej przydałyby im się nowe materiały do zajęć plastycznych i magnetofon. Wiktoria, Sylwia i Dominik marzą o nowym odtwarzaczu CD, kredkach pastelowych, kolorowych blokach, plastelinie i grach plnszowych, takich jak „Monopol” i „Skrabble”. A opiekunka pani Renata dodaje: - Ważne jest dla nas to, żeby nie obarczać dzieci załatwianiem materiałów na własną rękę. Chcemy, żeby biorąc udział w zajęciach, mogły korzystać z materiałów dostępnych tu, na miejscu.

W świetlicy panuje wspaniała atmosfera, ale wyposażenie jest skromne. Dzięki Waszemu gestowi serca można to zmienić. Maluchy, które tu przychodzą, będą
Archiwum świetlicy W świetlicy panuje wspaniała atmosfera, ale wyposażenie jest skromne. Dzięki Waszemu gestowi serca można to zmienić. Maluchy, które tu przychodzą, będą przeszczęśliwe.
Anna Chreptowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.