Renata Zdanowicz

ŚWIEBODZIN/ZBĄSZYNEK Kresowianie podpisali umowę partnerską i wspominali proboszcza

W imieniu Świebodzińskiego Związku Kresowian umowę o współpracy podpisał jego wiceprezes Władysław Kozak. Spotkanie integracyjne miało miejsce w Gry Fot. FOT: ARCHIWUM PRYWATNE W imieniu Świebodzińskiego Związku Kresowian umowę o współpracy podpisał jego wiceprezes Władysław Kozak. Spotkanie integracyjne miało miejsce w Gryfinie
Renata Zdanowicz

Ukoronowaniem współpracy Świebodzińskiego Związku Kresowian i miasta Zbąszynek ze Stowarzyszeniem Wspólnota Polska Koło w Gryfinie, było podpisanie umowy partnerskiej, które nastąpiło podczas pobytu w Gryfinie. Co ciekawe, Kresowian ze Zbąszynka i Gryfina łączy postać księdza prałata Jana Palicy, proboszcza w obu parafiach.

Uczestnicy spotkania integracyjnego z powiatu świebodzińskiego zostali bardzo serdecznie i uroczyście powitani i przyjęci przez zarząd gryfickiego stowarzyszenia, przedstawicieli władz miejskich i powiatowych oraz zespół śpiewaczy „Bobrzynianka”. To właśnie tam doszło do oficjalnego zawiązania współpracy między Kresowianami ze Świebodzina i Zbąszynka z Gryfinem.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Renata Zdanowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.