Świecianie najchętniej wypoczywają na wyspach greckich

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Jakub Keller

Świecianie najchętniej wypoczywają na wyspach greckich

Jakub Keller

W związku ze zbliżającymi się wakacjami postanowiliśmy sprawdzić, gdzie zamierzają wypocząć w tym roku mieszkańcy powiatu świeckiego, którzy planują zagraniczne wczasy.

Ryzyko zamachów jest mniejsze

- Nasi klienci najchętniej wybierają wczasy na wyspach greckich - mówi Szymon Śpica, właściciel jedynego biura turystycznego w Świeciu "Klub Podróżnika". - Za tygodniowy pobyt od czerwca do sierpnia trzeba zapłacić około 2200 złotych - mówi.

Co sprawia, że akurat wyspy greckie stały się ulubionym miejscem świecian na wypoczynek? - Klienci, wybierając wczasy zagraniczne, głównie kierują się bezpieczeństwem - mówi Śpica.

Wczasy w Grecji do najtańszych nie należą, ale ryzyko zamachów terrorystycznych z pewnością jest mniejsze.

- Wybieramy się mężem w lipcu na Kos. Wolimy dopłacić, ale czuć się bezpieczniej - potwierdza pani Anna, mieszkanka Świecia. - Wakacje są od tego, by czuć się beztrosko. Nie umiałabym wypocząć mając na uwadze to, że coś może mi się stać - dodaje.

Ministerstwo ostrzega podróżujących

Podróże do krajów arabskich odradza Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które sukcesywnie wydaje komunikaty w tej sprawie. - Na terytorium Egiptu dochodzić może m.in.: do ataków na miejsca odwiedzane przez turystów, miejsca kultu religijnego, bazary czy centra handlowe - pisze ministerstwo.

Jak podkreśla Śpica, wśród mieszkańców powiatu świeckiego są i tacy, którzy mimo wszystko wykupują wycieczki do Egiptu czy Turcji. - Notujemy nawet wzrost sprzedaży wycieczek do tych krajów. Kupują je głównie klienci, którzy już tam wypoczywali i nie czuli się w żadnym stopniu zagrożeni. Ponadto wycieczki w te rejony są tańsze - dodaje.

Turcja i Egipt są tańsze

Ile więc trzeba dopłacić, by czuć się na wakacjach bezpiecznie? - Tygodniowe wczasy w tym samym okresie w Turcji czy Egipcie kosztują około 1700 złotych - odpowiada Śpica.

Jakub Keller

Ciekawy świata dziennikarz. Słucham ludzi. Nie odmawiam pomocy i kiedy tylko mogę, interweniuję w imieniu Czytelników. Bo dziennikarstwo traktuję jako misję. Najbardziej pisać lubię o miejskich inwestycjach, edukacji, polityce i sporach, gdzie słowo występuje przeciwko słowu. Przyglądam się działaniom władzy oraz pracy służb mundurowych. Staram się być też tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i relacjonuje wszystko co zobaczę tam i usłyszę. Służbowo spotkać mnie można w Świeciu i Grudziądzu. Prywatnie fan żużla i koszykówki, w którą grywam hobbystycznie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.