Piotr Jach

Święto San Escobar w czołówce projektów „egzotyczych”

Święto San Escobar  w czołówce projektów „egzotyczych”
Piotr Jach

Już za tydzień, 16 września, rozpocznie się głosowanie nad projektami zgłoszonymi do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego.

Tych, którzy zechcą się solidnie do tego przygotować i poznać wszystkie wnioski, czeka spore wy-zwanie. Wszystkich projektów zakwalifikowanych do głosowania jest łącznie 731, w tym 137 należy do kategorii ponadosiedlowych, a pozostałe to zadania osiedlowe. Ich pełną listę można znaleźć na stronach internetowych Urzędu Miasta Łodzi (www.uml.lodz.pl). Przypominamy, że każdy mieszkaniec Łodzi ma prawo zagłosować na 10 wybranych zadań: 5 ogólnołódzkich i 5 osiedlowych. Warto przemyśleć swój wybór.

Tym razem budżet obywatelski nie obfituje w zadania egzotyczno-humorystycz-ne na miarę pomnika rodziny jednorożców. Owszem, wśród wniosków są projekty budowy pomników: łodzian ofiar II wojny światowej (w formie kamieni pamięci), łódzkich włókniarek i pomnika podróżnika przed dworcem Łódź Kaliska, ale na tym koniec. Pomysł uczczenia małym pomnikiem prezydent Hanny Zdanowskiej nie zyskał akceptacji opiniującego go Zarządu Zieleni Miejskiej (miał stanąć przy dawnym Lunaparku w parku na Zdrowiu).

Z przymrużeniem oka można potraktować natomiast inicjatywę organizacji Święta San Escobar - ulicznej imprezy w rocznicę „odkrycia” San Escobar przez ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.Nadal otwarta pozostaje kwestia głosowania na nie w budżecie obywatelskim - jest wniosek o zasięgnięcie opinii łodzian w tej kwestii.

Dwa inne badania opinii publicznej autorzy postulują przeprowadzić w sprawie zastopowania budowy ścieżek rowerowych, które ograniczają szerokość jezdni i tworzeniu spowalniających ruch aut stref „Tempo 30”. Po tym, jakie emocje wzbudził powrót na ulicę parkletu, ciekawe będą losy projektu zatytułowanego „Parklet wraca na Andrzeja”.

Piotr Jach

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.