Łukasz Gazur

Święto Wandy w Nowej Hucie, bo ta dzielnica jest kobietą

Święto Wandy - podobnie jak kończący się Bulwar(t) - odbywa się nad Zalewem Nowohuckim Fot. Monika Stolarska/materiały prasowe Święto Wandy - podobnie jak kończący się Bulwar(t) - odbywa się nad Zalewem Nowohuckim
Łukasz Gazur

Teatr. Łaźnia Nowa na koniec lata nie zwalnia tempa. Przy okazji wpisuje się w stulecie uzyskania przez Polki praw wyborczych. Właśnie dlatego organizuje imprezę „Święto Wandy”

Choć Wanda jest postacią mityczną, to kobiecej energii na terenach Nowej Huty nigdy nie brakowało. Zośka znad Dłubni, Izabela Branicka, Krystyna Skuszanka, a obok nich tynkarki, murarki i suwnicowe - historia tej dzielnicy pisana jest przez kobiety. Teraz teatr Łaźnia Nowa chce oddać im głos i o nich przypomnieć. To projekt, który poświęcony jest sile kobiet. Często niewidocznej, często niedocenionej. Ten weekend chce też promować różne formy współpracy rozmaitych środowisk, niezależnych organizacji i aktywistów miejskich. Nie zabraknie ciekawych artystek, jak Renata Przemyk i Katarzyna Czarnecka. Weekendowy cykl wydarzeń pod hasłem „Święto Wandy” łączy zabawę i atmosferę pikniku i sąsiedzkiego spotkania z programem kulturalnym obejmującym warsztaty, koncerty i spektakle.

Czytaj więcej:

  • Co jeszcze zaplanowano?
  • Jakie wydarzenia towarzyszące odbędą się w niedzielę?
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Gazur

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.