Symboliczny początek wielkiej budowy w Nowej Soli. Wmurowany został akt erekcyjny pod budowę bloku operacyjnego

Czytaj dalej
Fot. www.lubuskie.pl
Eliza Gniewek-Juszczak

Symboliczny początek wielkiej budowy w Nowej Soli. Wmurowany został akt erekcyjny pod budowę bloku operacyjnego

Eliza Gniewek-Juszczak

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnego bloku operacyjnego odbyła się w Wielospecjalistycznym Szpitalu SP ZOZ w Nowej Soli.

Nowoczesny blok operacyjny powstanie w nowosolskim szpitalu. W piątek,, 19 czerwca 2020 r. odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego.

Budowa nowoczesnego bloku operacyjnego w Nowej Soli

Powstanie dwukondygnacyjny pawilon, który zostanie połączony z budynkiem głównym szpitala. Będzie osiem w pełni wyposażonych, nowoczesnych sal operacyjnych.

Dzięki inwestycji będzie możliwe rozszerzenie zakresu zabiegów operacyjnych m. in. w onkologii – zabiegi przezskórnej termoablacji, radioablacji i chemoembolizacji zmian nowotworowych, w tym przerzutów w jelicie grubym, trzustce, rekonstrukcje pęcherza moczowego. Umożliwi dostęp do operacyjnych zabiegów bariatycznych, jako nowoczesnego leczenia otyłości olbrzymiej, do rekonstrukcji piersi w zabiegach onkologicznych, angiografii tętnic kończyn obwodowych z wykorzystaniem CO2, leczenia inwazyjnego udarów mózgu, wszczepiania stentów aortalnych fenestrowanych, endowaskularnych zabiegach na naczyniach obwodowych.

Samorządowcy zadowoleni z rozpoczynającej się inwestycji

Wmurowanie kamienia węgielnego stało się okazją do spotkania samorządowców z powiatu nowosolskiego, z którego pochodzi część pacjentów szpitala. Lecznica przyjmuje także mieszkańców całego województwa i kilku ościennych.

– Siedem lat temu spotkaliśmy się u Wadima Tyszkiewicza, ówczesnego prezydenta Nowej Soli i wspólnie wymyśliliśmy, że można tę inwestycję zrealizować w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Dziś zbieramy owoce tej współpracy – powiedziała marszałek Elżbieta Anna Polak, cytowana w komunikacie biura prasowego.

- Pani dyrektor Bożenie Osińskiej życzyliśmy sprawnego przebiegu inwestycji i otwarcia nowego budynku zgodnie z planem - poinformował po uroczystości radny województwa Grzegorz Potęga.

W uroczystości udział wzięli również wicewojewoda Wojciech Perczak i wicestarosta Waldemar Wrześniak.

Kwota całkowita projektu to 30,6 mln zł, dofinansowania UE wynosi: 13,8 mln zł.

ZOBACZ WIDEO: W nowosolskim szpitalu ruszy inwestycja za prawie 40 milionów złotych

Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.