Szafran Kuchenne Rewolucje. Magda Gessler w Łodzi - zmieniła Szafran w Wałkowane. Kuchenne Rewolucje Łódź Wałkowanie. Restauracja Wałkowanie

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Iwona Jędrzejczyk

Szafran Kuchenne Rewolucje. Magda Gessler w Łodzi - zmieniła Szafran w Wałkowane. Kuchenne Rewolucje Łódź Wałkowanie. Restauracja Wałkowanie

Iwona Jędrzejczyk

SZAFRAN Kuchenne Rewolucje. Ekipa „Kuchennych rewolucji” z charyzmatyczną Magdą Gessler ponownie działała w Łodzi. Tym razem słynna restauratorka odmieniła restaurację Szafran w Strefie Piotrkowska 217.

Kuchenne Rewolucje SZAFRAN ŁÓDŹ

Jest to już siódmy, łódzki lokal biorący udział w programie. Wcześniej podobny los spotkał restaurację Impuls na Retkini, Bistro La Rosa, Gorącą Kiełbasiarnię i Pod Jabłonką na Bałutach oraz El Toro i Montenegro w Śródmieściu. Emisja odcinka na temat najnowszej, łódzkiej restauracji jest zaplanowana prawdopodobnie na nowy sezon, którego emisja w telewizji odbędzie się wiosną przyszłego roku.

Restauracja Szafran została otwarta w połowie marca br. Jej specjalnością była kuchnia ukraińska, rosyjska, gruzińska i uzbecka. Teraz lokal nazywa się Wałkowane i przemienił się w pierogarnię. Obecne potrawy są serwowane z karty z okresu przed „Kuchennymi rewolucjami”, ale za kilka dni ma się to zmienić, bo nowa karta dań właśnie się drukuje. Z tej obecnej zostało już wykreślonych kilka pozycji. Nadal można zjeść różne rodzaje pierogów, w tym m.in. pielmieni oraz wareniki kozackie. Zmianie uległ poza tym wystrój restauracji. Teraz jest w niej bardziej kolorowo. We wnętrzu dominuje pomarańcz, czerwień, żółć i zieleń oraz liczne akcenty kwiatowe. Właściciele restauracji zostali zobowiązani umową do tego, by do czasu emisji programu w telewizji nie zdradzać żadnych szczegółów na temat przebiegu „Rewolucji”.

SZAFRAN KUCHENNE REWOLUCJE

Tajemnicą nie jest jednak, że ostatnią wizytę w Łodzi Magda Gessler wykorzystała także na odwiedziny odwiedziny w sąsiednim targu z jedzeniem Before Food Market. Spędziła tam około 40 minut, kupując na wynos m.in. turecką baklavę oraz hiszpańskie grillowane krewetki i ośmiornice. Chętnie fotografowała się także z wystawcami.

SZAFRAN ŁÓDŹ KUCHENNE REWOLUCJE

Iwona Jędrzejczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.