Szkło, kamień, okulary i funeralia na MTP

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Monika Kaczyńska

Szkło, kamień, okulary i funeralia na MTP

Monika Kaczyńska

Przyszły tydzień zdominują na MTP specjalistyczne imprezy targowe. Odbędzie się ich aż pięć.

Równo za tydzień, 16 listopada rozpoczną się Sakralia - Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów, Glass - Targi Branży Szklarskiej oraz Stone - Targi Branży Kamieniarskiej.

Pierwsza z imprez potrwa trzy dni i zakończy się w piątek 18 listopada. Targi Stone i Glass będzie można zwiedzać jeszcze w sobotę 19 listopada.

W czasie targów Sakralia będzie można zapoznać się z szeroką ofertą praktycznie wszystkich artykułów przeznaczonych do kościołów i kaplic - począwszy od tych o charakterze ściśle religijnym, przez umeblowanie, systemy ogrzewania czy ochrony.

Targi Sakralia

W czasie targów zostanie zaprezentowana wierna kopia całunu turyńskiego, odbędzie się także szkolenie dotyczące pozyskiwania dotacji krajowych i unijnych na termomodernizację i konserwację obiektów sakralnych.

Targi Glass i Stone będą poświęcone zarówno samym materiałom - szkłu i kamieniowi oraz możliwością ich wykorzystania , jak i maszynom i urządzeniom do ich obróbki.

Targi Stone

W czasie targów Stone odbędzie się Międzynarodowe Sympozjum Rzeźby w kamieniu „Gravitas” wraz z towarzyszącą mu wystawą.

W czwartek, 17 listopada rozpocznie się kolejna impreza targowa, która potrwa do soboty - Targi Funeralne Memento Poznań. Będą im towarzyszyły branżowe pokazy i konferencje. Targi Memento potrwają do soboty. Weźmie w nich udział o 25 proc. więcej wystawców niż dwa lata temu.

Targi Funeralne

Ostatnią imprezą, która zwieńczy targowy tydzień będą Targi Optyka. W piątek (18 listopada) i w sobotę (19 listopada) wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z nowościami, jeśli chodzi o oprawki i szkła okularowe ( będzie można obejrzeć m.in. oprawki wykonywane metodą druku 3D , a także designerskie z drewna), a także nową generację szkieł kontaktowych.

Chińskie ekspozycje z lat 50. na MTP

Źródło: TVN24 / x-news

Monika Kaczyńska

Dziennikarka, redaktorka Przez ponad dwie dekady pracy w Polskapress publikowałam na wszystkich stronach (łącznie ze sportowymi). Od początku swojej kariery buduję, remontuję, urządzam i jestem w tym prawie tak dobra, jak pewna znana sieciówka. Nie obce są mi problemy gospodarki (także rolnictwa) i przyrody. Gdy zmęczą mnie dane i liczby – przyglądam się ludziom. Po godzinach – robię właściwie to samo, z tą różnicą, że zamiast pisać – czytam. I rozpieszczam kota.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.