Szlakiem cerkwi i murali. Nowe trasy dla mieszkańców i turystów

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Marta Gawina

Szlakiem cerkwi i murali. Nowe trasy dla mieszkańców i turystów

Marta Gawina

Trasa z prawosławnymi świątyniami ma powstać jeszcze w tym roku. W przyszłym turyści i mieszkańcy mają podążać szlakiem białostockich murali. Na jego utworzenie ma pójść 100 tys. zł. Takie są zapowiedzi.

Przetarg na przygotowanie szlaku nowożytnych świątyń prawosławnych został właśnie rozstrzygnięty. Specjalne tablice staną przy trzech cerkwiach: Hagia Sophia przy ul. Trawiastej, Świętego Ducha przy ul. Antoniuk Fabryczny i Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Sikorskiego. Mają się pojawić do 17 grudnia.

- Nowy szlak jest odpowiedzią na bardzo duże zainteresowanie turystów tematyką wielokulturowości Białegostoku i postrzeganiem naszego miasta jako centrum polskiego prawosławia. Odwiedzający są zaciekawieni cerkwiami, których na naszym terenie nie brakuje - podkreśla Anna Kowalska z magistratu.

Dodaje, że na turystycznej trasie znajdą się świątynie cieszące się największą popularnością. - Szlak może być w przyszłości rozwijany o kolejne obiekty - dodaje przedstawicielka magistratu.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.