Szopa, a w niej prawie kilogram narkotyków

Czytaj dalej
Aleksander Radomski

Szopa, a w niej prawie kilogram narkotyków

Aleksander Radomski

Prawie kilogram różnego rodzaju narkotyków zabezpieczyła policja w słupskim mieszkaniu i przydomowej szopce należącej do 25-latka. Oprócz pół kilograma haszyszu znaleziono 150 g amfetaminy i tyle samo marihuany.

- Śledczy natrafili też na blisko 300 kg nielegalnej krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy - informuje kom. Robert Czerwiński, rzecznik KMP w Słupsku. - Dalsze czynności policjantów doprowadziły również do ujawnienia części samochodowych pochodzących z kradzieży aut.

Wartość całości zabezpieczonego mienia wyliczono na prawie 270 tysięcy złotych, w tym 230 tysięcy złotych osiągnęły straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego od 300 kg tytoniu.

25-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i aresztował go na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa - jak zaznacza policja - ma charakter rozwojowy.

Przypomnijmy, że na początku maja policja zatrzymała również 40-latka, który w domu uprawiał marihuanę. Krzaki konopi dojrzewały wewnątrz namiotu w jednym z pokoi. Pomieszczenie zostało odpowiednio przystosowane i wyposażone w specjalne lampy, wentylatory oraz odczynniki chemiczne. Jak ustalono, mężczyzna w domowej plantacji hodował marihuanę od kilku miesięcy. Łączna wartość zabezpieczonych narkotyków opiewa na kwotę około 100 tysięcy złotych. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Aleksander Radomski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.