Szopka z patyczków do lodów? Czemu nie! [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Katarzyna Łuszyńska

Szopka z patyczków do lodów? Czemu nie! [ZDJĘCIA]

Katarzyna Łuszyńska

To, że ekologia jest im bliska pokazały wykonując EKOszopki. Konkurs zorganizował WOAK. Wczoraj pokazano najlepsze projekty i wręczono nagrody.

Dzieci z całego województwa wykazały się niezwykłą kreatywnością, bo same, bądź z pomocą dorosłych wykonały bożonarodzeniowe szopki.

Jednak to nie są zwyczajne szopki. Mali Podlasianie zrobili je z odpadów i elementów, które znaleźli w lesie. Ich prace można było obejrzeć podczas podsumowania konkursu na EKOszopkę, który odbył się wczoraj w Spodkach.

Jednak zanim dzieci dostały nagrody, wzięły udział w warsztatach, podczas których wykonywały m.in. ozdoby świąteczne z wykorzystaniem surowców wtórnych.

- Moja szopka została wykonana z gorącego kleju, który następnie został pomalowany farbami - opowiada Dominika. - Klej nanosiłam na płótno za pomocą pistoletu. To była bardzo ciekawa praca, bo nauczyłam się czegoś nowego. Dzięki temu, że jest na płótnie, to może być nawet obrazem ściennym - dodaje z uśmiechem dziesięciolatka z Wierzchlesia.

Szopki pozostałych uczestników również zaskakiwały pomysłowością. Zostały wykonane z pomalowanych butelek, pierników, patyczków po lodach, wstążek, kapsli czy nakrętek. Jedna z szopek została zrobiona ze starej polewaczki, natomiast w innej autor wykorzystał sierść żubra. Na wykonanie prac dzieci poświęciły od godziny do nawet kilku dni. Jednak zgodnie przyznały, że czas który na to poświęciły był bardzo przyjemny.

Katarzyna Łuszyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.