Szukają ludzi z byłej fabryki nici Odra

Czytaj dalej
Fot. Fot. arch. pkf
Jakub Nowak

Szukają ludzi z byłej fabryki nici Odra

Jakub Nowak

Trwają poszukiwania ludzi, którzy pracowali w dawnej fabryce nici „Odra”, i którzy mogą pomóc w „ocaleniu od zapomnienia” historii tego miejsca.

Akcja, pod nazwą „Po nitce do kłębka”, zorganizowana została przez urząd miasta. - W dwusetną rocznicę powstania fabryki nici, pragniemy dotrzeć do osób, które w swoich domowych archiwach mają zdjęcia lub pamiątki z dawnej „Odry”. Na zdjęciach zależy nam najbardziej, ponieważ planujemy w przyszłości wystawę, która nam, współczesnym nowosolanom, przybliżyłaby życie zakładu, pracowników, a także samego miasta sprzed lat - opowiada o idei Ewa Batko, rzecznik urzędu miasta. 2 i 3 czerwca na placu Wyzwolenia od 10.00 do 14.00 stać będzie specjalny namiot urzędu. - Tam będziemy czekać na wszystkich, którzy chcieliby się z nami podzielić swoimi historiami oraz chcieliby udostępnić nam zdjęcia, z których zrobimy na miejscu kopie. Czekamy również w samym, pokój 107, tel. 68 459 0355 - dodaje E. Batko.


A my przypominamy, że w najbliższy poniedziałek o 17.00 w „Operze” w parku Odry odbędą się konsultacje w sprawie przyszłości i rewitalizacji terenów po dawnej fabryce nici.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.