Szynka tradycyjna z Góry Ropczyckiej w konkursie Nasze Dobre Podkarpackie

Czytaj dalej
Fot. Materiały uczestnika konkursu
Urszula Sobol

Szynka tradycyjna z Góry Ropczyckiej w konkursie Nasze Dobre Podkarpackie

Urszula Sobol

Gospodarstwo Rolne w Górze Ropczyckiej zgłosiło do konkursu Nasze Dobre Podkarpackie szynkę tradycyjną. Produkt smaczny, o niepowtarzalnym zapachu, a przede wszystkim wyprodukowany w oparciu o tradycyjną, lokalną recepturę.

Do produkcji szynki tradycyjnej używana jest wyłącznie sól peklująca i przyprawy naturalne m.in. gorczyca, ziele angielskie, liść laurowy, pieprz, cukier i czosnek. Szynka marynowana jest w kąpieli solankowej i osadzana w siatce, a następnie wędzona. Niepowtarzalny zapach to rezultat długiego wędzenia w tradycyjnych komorach wędzarniczych, które wykonane są z cegły ceramicznej układanej na zaprawie glinianej, a opalanej drewnem olchowym.

Szynka zachwyca nie tylko zapachem, ale też smakiem, nawiązującym do produkowanych kiedyś szynek, które można było kosztować w prawie każdym domostwie z terenów wiejskich.

Wszystkie produkty polecane przez gospodarstwo Góra Ropczycka w tym szynkę tradycyjną można kupić w przyzakładowym sklepie w Górze Ropczyckiej oraz w sklepach na obszarze 6 powiatów m.in. rzeszowskiego, dębickiego, łańcuckiego, ropczycko – sędziszowskiego, kolbuszowskiego i leżajskiego.

Urszula Sobol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.