Ta murawa jest do niczego

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Ta murawa jest do niczego

Łukasz Koleśnik

Do początku sezonu piłkarskiego pozostał niecały miesiąc, a boisko wciąż nie zostało przygotowane. Mało tego, murawa została zniszczona przez wandala.

Od lat mówi się o potrzebie kompleksowego remontu stadionu miejskiego. Najczęściej wspominają o nim piłkarze oraz przedstawiciele miejscowego klubu Carina. Na całkowitą modernizację są jednak potrzebne ogromne pieniądze. - Mówimy tutaj o kilkudziesięciu milionach złotych - podkreśla burmistrz Bartłomiej Bartczak.

Zawodnicy największe zastrzeżenia mają do murawy. - Na nic innego nie narzekamy. Trybuny są w porządku, mamy szatnie, ale najważniejsze jest samo boisko. W końcu gramy na tej murawie - mówi piłkarz Cariny, Przemysław Fiedorowicz.
Twarde, gliniaste podłoże sprawia, że łatwiej o kontuzje. - Ogólnie chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo. Na innych boiskach, np. w Lubsku można biegać 80 min. i dopiero w nogach odczuje się zmęczenie. Tutaj nie można biegać już po 40 min. - wyjaśnia Fiedorowicz.

Jakby tego mało, to w ostatnim czasie na stadionie doszło do aktu wandalizmu. Wyznaczony do pracy na boisku mężczyzna, który musiał odbyć karę wykonania robót społecznych, nie został dopilnowany. - Prawdopodobnie złośliwie popryskał randapem murawę - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu, Jacek Czerepko.

Efekt? Ubytki w trawie, w niektórych miejscach widoczne podłoże. - Jeśli ktoś wejdzie na trybuny i zobaczy z góry na murawę, to będzie się zastanawiał czemu my się czepiamy? Wystarczy wejść na boisko w korkach i pobiegać za piłką. To beton. Mówimy o tym od lat. Chcemy mieć możliwość grania w dobrych warunkach - mówi Przemysław Fiedorowicz.
Konsekwencje wobec wandala mają zostać wyciągnięte. - Wyślemy zgłoszenie do kuratora - informuje dyrektor MOS._
Nie rozwiązuje to jednak kłopotu z murawą. - Pracownicy już działają. W_ciągu trzech tygodni boisko powinno być gotowe - podkreśla Czerepko.

Burmistrz Bartłomiej Bartczak zaznacza, że zarezerwowano pieniądze na modernizację murawy. - Jesteśmy gotowi, jednak na stadionie musi być odpowiednie nawodnienie - zaznacza.

Z tym jest problem, ponieważ już od kilku miesięcy MOS wykopuje studnie. - Jesteśmy na 20 metrze i wciąż nie znaleźliśmy wody. Musimy szukać głębiej. Jednak kiedy już to zrobimy, będziemy mieć porządne nawodnienie. Wtedy weźmiemy się za modernizację murawy. Myślę, że jesienią - mówi Czerepko.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.