Tomasz Maleta

Tadeusz Truskolaski i abp Tadeusz Wojda obchodzą imieniny. Ale i św. Juda nie pomoże, gdy między tronem i ołtarzem wieje nadal chłodem

28 października arcybiskup Tadeusz Wojda i prezydent Tadeusz Truskolaski obchodzą imieniny. Ich patronem jest św. Juda Tadeusz, orędownik od spraw trudnych Fot. Wojciech Wojtkielewicz 28 października arcybiskup Tadeusz Wojda i prezydent Tadeusz Truskolaski obchodzą imieniny. Ich patronem jest św. Juda Tadeusz, orędownik od spraw trudnych i beznadziejnych
Tomasz Maleta

Dziś Tadeusz Truskolaski i arcybiskup Tadeusz Wojda obchodzą imieniny. I choć ich Aniołem Stróżem jest św. Juda Tadeusz, patron od spraw trudnych i beznadziejnych,to nie zanosi się na ocieplenie relacji między prezydentem i metropolitą. Ich ochłodzenie to pokłosie lipcowego marszu równości.

W niedzielę po południu jestem zajęty. W związku z tym nie wybieram się na spotkanie z arcybiskupem - odpowiada w połowie tygodnia Tadeusz Truskolaski pytany o to, czy wybiera się z życzeniami do ordynariusza. - W imieniu miasta będzie prawdopodobnie wiceprezydent Rafał Rudnicki.

I faktycznie pierwszy zastępca prezydenta Białegostoku był wczoraj w katedrze na mszy św. z okazji imienin metropolity białostockiego.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.