Tadeusz Żakieta: UEFA Pro otwiera wiele drzwi

Czytaj dalej
Fot. Jacek Wójcik
Krzysztof Marczyk

Tadeusz Żakieta: UEFA Pro otwiera wiele drzwi

Krzysztof Marczyk

W regionie koszalińskim będzie w najbliższym czasie jedynym szkoleniowcem posiadającym UEFA Licence Pro, czyli najwyższy trenerski dokument. Tadeusz Żakieta z III-ligowej Gwardii Koszalin opowiada, co należy zrobić, by UEFA Pro uzyskać.

W skrócie: niezbędne jest odpowiednie doświadczenie i osiągnięcia, długie serie kursów, staży i egzaminów. Wg dokumentacji PZPN program obejmuje 360 godzin: 15 trzydniowych sesji oraz 1 tydzień stażu trenerskiego w zagranicznym klubie zawodowym. To podstawowe wymogi. Drugi próg to wniesienie opłaty za odbycie wszystkich kursów, wynoszącej 14 tysięcy zł + VAT. W ubiegłym roku PZPN poinformował, że na kolejną edycję kursu UEFA PRO 2018 zakwalifikowano 25 trenerów, a wśród nich jednego z naszego regionu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Marczyk

W Głosie Koszalińskim pracuję od 2012 roku, najpierw na stanowisku dziennikarza sportowego. Teraz zajmuję się głównie edukacją, ekologią, inwestycjami oraz różnego rodzaju interwencjami i sygnałami od czytelników.


W wolnym czasie słucham muzyki filmowej i elektronicznej z lat 80. (w stylu Vangelisa, czy Tangerine Dream) pochłaniam książki, głównie polityczno-ekonomiczne, ale reportaże i biografie też lubią wpadać w moje ręce. Fascynuje mnie również ogrom kosmosu. Pod jednym warunkiem - jeśli dzieci pozwolą. Dzięki nim najwięcej czasu spędzam teraz w piaskownicach, na huśtawkach i wśród zabawek. Lubię dżem na każdej potrawie oraz pizzę z ananasem.  

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.