Tajemniczy nowy mural 3D w Katowicach

Czytaj dalej
Dorota Niećko

Tajemniczy nowy mural 3D w Katowicach

Dorota Niećko

Sterowiec, który leci na południe, wodospad, który wylewa się na ulicę 1 Maja. Oto nowy mural w Katowicach. Niezwykły, bo trójwymiarowy. I tajemniczy

Mural wykonała warszawska agencja Good Looking, znana w Katowicach m.in. z reklamowych murali na ścianie kamienicy przy Słowackiego. Ten nowy, trójwymiarowy, wedle umowy, na zachodniej ścianie czteropiętrowej kamienicy na rogu Dudy-Gracza i 1 Maja będzie co najmniej rok. Zaś jego „produkcja” trwała 10 dni. Ani tego, kto sfinansował malowidło, ani autora projektu jednak nie poznamy.

- Proszę napisać, że to Jan Kowalski - śmieje się Bartek Leśniewski, współwłaściciel Good Looking. Bo taką umowę agencja zawarła ze sponsorem.

- Mogę tylko powiedzieć, że cieszę się, że mieliśmy okazję zrealizować coś, co nie jest komercyjne, co zostało stworzone po to, by cieszyć oczy przechodniów. Nie ma tu ani cienia kryptoreklamy. I wszystko odbyło się w pełni legalnie - dodaje. A jak interpretować mural?

- Chcemy pozostawić to widzowi - mówi Leśniewski. DN

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą kliknij w ten link

W3Schools

Dorota Niećko

Redaktor. Zajmuję się piątkowym wydaniem magazynowym Dziennika Zachodniego. Ale również piszę: o architekturze, komunikacji i transporcie, o rozwoju miast - tym zrównoważonym, a także lotnictwie oraz podróżach - tych dalekich i bliskich. Zimą - również o nartach. Znam dobrze atuty i wady Katowic i innych miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Lubię odkrywać mniej znane miejsca woj. śląskiego. Lubię odkrywać uroki miasta jako pieszy i pasażer komunikacji publicznej. W wolnym czasie na ogół jestem w podróży

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.