Taki ciepły uśmiech miał tylko Bogdan Sawicki

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Jerzy Doroszkiewicz

Taki ciepły uśmiech miał tylko Bogdan Sawicki

Jerzy Doroszkiewicz

We wtorek zmarł Bogdan Sawicki. Znany dziennikarz telewizyjny i radiowy szlify zdobywał w Radiu Białystok i w TVP Białystok. Miał 51 lat.

Dla mnie to wielki cios, że odszedł - mówi wzruszona Eliza Bilewicz-Roszkowska. Wielu czytelników może ją pamiętać z czasów, kiedy białostocki oddział Telewizji Polskiej nagrywał wiadomości na terenie Radia Białystok, a prowadzili je właśnie Eliza i Bogdan Sawicki.

- Towarzyszył mi, jako młodziutkiej prezenterce, szlifował dykcję, wręcz trzymał za rękę w stresie przed kamerą - opowiada. - Bogdan był zawsze bardzo ciepłym człowiekiem, na którego można było liczyć w każdej sytuacji - zawodowej i prywatnej - mówi.

Po raz pierwszy Sawicki pojawił się na antenie Radia Białystok na początku lat 90. XX wieku. Zanim tam trafił, odrabiał obowiązkową wówczas służbę wojskową jako sanitariusz w karetce pogotowia. - Jeździł w zespole z moim tatą - skomentował nasz Internauta Marcin. - Zawsze podziwiałem jego sposób wysławiania się i kulturę. Kiedy słyszałem go w radiu albo widziałem w telewizji przedstawiałem dzieciom jako przykład i byłem dumny, że go kiedyś spotkałem.

Kiedy Bogdan Sawicki przeniósł się do Warszawy, rozpoczął współpracę z Radiową Jedynką. Prowadził „Cztery pory roku” i „Lato z Radiem”. „To była jedna z najporządniejszych osób, jakie spotkałem w życiu” - wspominał go w portalu społecznościowym Roman Czejarek, radiowy kolega z „Lata z Radiem”. Ostatnio prowadził także w Jedynce „Koncert życzeń”. Był także lektorem w TVP2, prowadzącym „Telewizyjny Kurier Warszawski”, wydawcą programów informacyjnych oraz autorem programu „Odkryj Nowy Świat” w TVP3.

- Jego ciepła i szalonego poczucia humoru będzie mi bardzo brakowało - mówi Bilewicz-Roszkowska.

Sawicki przegrał walkę z rakiem. Uroczystości pożegnalne w Białymstoku odbędą się w sobotę o godz. 16 w kościele pw. Wszystkich Świętych, przy ul. Antoniuk Fabryczny 45.

Jerzy Doroszkiewicz

Szeroko pojęta kultura - to temat rzeka, który można eksplorować w nieskończoność. A że w Białymstoku dzieje się wbrew pozorom sporo - warto o tym pisać. A kiedy jest czas - skonfrontować z tym, co dzieje się w Polsce i świecie i podzielić się przemyśleniami z Czytelnikami i Internautami. Stale zaglądamy do Opery i Filharmonii Podlaskiej, śledzimy poczynania Teatru Dramatycznego, ale nie zaniedbujemy Białostockiego Teatru Lalek i teatru szkolnego Wydziału Sztuki Lalkarskiej. A zatem - do zobaczenia na imprezach i do poczytania

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.